Zirvede Bitcoin alan milyarderin pişmanlığı: Kocam beni affetmedi

Günay Afrika’nın en zengin kadını Magda Wierzycka, zirvede Bitcoin’e yatırım yapmaktan duyduğu pişmanlığı anlattı. En büyük kripto paraya yüklü miktarda yatırım yapan Wierzycka, kocasının bu kararı konusunda bugüne kadar kendisini affetmediğini söylüyor.

Finansal teknoloji şirketi Sygnia Asset Management’ın CEO’su 2017 yılındaki boğa koşusunun zirvesinde yaptığı Bitcoin yatırımından duyduğu pişmanlığı anlattı.

The Money Show’a bir röportaj veren Günay Afrika’nın en zengin kadını Magda Wierzycka, son Bitcoin’ini neredeyse zirve seviyesinde, 18,000 dolarda satın aldığını söyledi.

Güney Afrikalı milyarder iş insanı, “İlk Bitcoin’imi 4,000 dolarda aldım. Son Bitcoin’im için ise 18,000 dolar ödedim ve bir hafta sonra kelimenin tam anlamıyla çöküşünü izledim. Lale Balonu’na bütünüyle maruz kaldım. Bitcoin’in bir dijital altın ve dijital değer deposu olduğu hikayesine tamamen inanmıştım.” dedi.

Bu noktada devreye giren sunucu Bruce Whitfield, Bicoin’in hala bir dijital altın olabileceğini söyledi fakat Bitcoin’e ciddi miktarda yatırım yapan Wierzycka, artık portföyünde çok daha az risk aldığını söyledi:

“Ne olduğu umrumda değil. Çok fazla para kaybettim. Artık hiçbir şeye güvenmiyorum.”

Magda Wierzycka

Magda Wierzycka, Polonya’da zor bir çocukluk geçirdi ve Polonya ekonomisinin çöküşüyle beraber, ailesiyle Avusturya’ya taşınarak bir mülteci kampında yaşam sürdü. Daha sonra ailesi o 13 yaşındayken 1983’te Güney Afrika’ya taşındı ve burada ülkenin sunduğu fırsatlardan en iyi şekilde yararlandı. İngilizce ve Afrikaanca’yı hızlıca öğrenen milyarder, aldığı üniversite eğitiminin ardından iş hayatına atıldı.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: