Yeni piyasaya sürülen DeFi token’ı bir günde % 13800 arttı

Tohum yatırımı aşamasında 1.33 dolardan satılan BarnBridge adlı DeFi projesinin token’ı olan BOND, yüzde 13 bin 800’lük bir değer artışı gördü.

grafik (5)

Yaratıcıları tarafından “tokenize edilmiş risk protokolü” olarak adlandırılan yeni bir DeFi token’ı 24 saatlik süre içinde ICO fiyatına oranla 140 kat değerlendi.

BarnBridge adlı bu yeni kripto para projesinin token’ı olan BOND, tohum yatırımı aşamasında 1,33 dolardan satılmıştı ve sonra 185 dolara yükseldi. BOND, böylece yüzde 13800’lük bir değer artışı gördü.

Protokolun whitepaper’ında belirtilene göre BarnBridge; şu anda DeFi platformlarında vârolan değişken faiz oranlarını, sabit getiri oranı sağlayan ürünlerle değiştirmeyi hedefliyor. BarnBridge faiz oranlarını risk dilimlerine göre ayırdığı için kullanıcılar, risk iştahlarına ürün seçme şansına da sahip olacaklar:

“Kullanıcı önce havuza fonlarını aktaracak ve daha sonra kendisine uyan risk dilimini seçecek. Tüm kredinin faiz oranının yüzde 10 olduğunu varsayalım. Büyük dilim token’lar yüzde 5’lik sabit faizle satılırken, küçük dilimler ise değişken faiz oranlarına sahip olacaklar. Tüm portföyün 100 DAI için getiri oranının yüzde 10 olduğunu varsayarsak da, ilk olarak 700 DAI’lık yatırımlarının yüzde 5’lik faizini (35 DAI) ödedikten sonra, küçük dilimler için de 65 DAI’lik gelirimiz var.”

CoinGecko kurucusundan “dikkatli olun” uyarısı

BOND’un değerinin ciddi şekilde artmasından sonra ise veri sitesi CoinGecko’nun kurucu ortağı Bobby Ong, kullanıcıları kârlarını almaları konusunda uyardı:

“Pazartesi sabahı işleme açılmasından bu yana BarnBridge’in token fiyatını takip ediyorum. Fiyat sürekli yukarı çıkıyor ve 185 dolarda 140 katı değerlenmiş gözüküyor. Kesinlikle beklentim gelecek haftadan itibaren fiyatın aşağıya gitmesi yönünde, o yüzden dikkatli olun.”

“Olması gerekenin üzerinde”

Ong ayrıca, BOND’un her hafta kullanıcılara gelir sağlama sisteminin tedarik konusunda yararsız bir boşluk oluşturduğunu belirtti. Ong’a göre; satış baskısının az olması token’ın yüksek fiyata tırmanışını sağladı. Ong ayrıca şu anda piyasa değeri 1 milyar doların üzerinde olan BOND’un olması gereken değerinden çok daha fazla olduğu yorumunu yaptı:

“BOND fiyatı 160 dolar olduğunda, BarnBridge 1,6 milyar dolar ile tamamen sulandırılmış bir değere sahip olacak. Bana göre; fikir ve ekip kaliteli gözükse de, çalışan ürünü olmayan bir proje için bu değer çok fazla. İkinci haftanın ürünleri hazır olduğunda, kullanıcılar 1 ve 2. havuzdan kâr almayı tercih edebilirler.”

Haberin yazıldığı dakikalarda BOND fiyatı 133 dolar civarında işlem görüyor.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: