Yeni bir Bitcoin ETF başvurusu daha yapıldı

bitcoin kripto para

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) yönetiminin değişiyor olması ve 2021 ile birlikte Bitcoin ETF başvuruları hız kazandı. Son olarak Valkyrie Digital Assets, dün bir Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) başvurusu yaptı ve bir ay içinde böyle bir başvuru yapan ikinci şirket oldu.

Dallas’a kayıtlı Valkyrie Digital Assets’a göre, Valkyrie Bitcoin Trust olarak adlandırılan söz konusu ETF, onaylandığı takdirde New York Borsası’nda listelenecek ve Coinbase Custody ise saklama hizmeti sağlayacak.

Konu hakkında CoinDesk’e konuşan Valkyrie Digital Assets CEO’su Leah Wald, “Yönetim ekibimiz daha önce Bitcoin fonları dahil, farklı ETF’ler, halka açık işlem gören fonlar ve ETP’ler piyasaya sürdü.” dedi.

VanEck de Aralık ayı sonunda SEC’ye VanEck Bitcoin Trust ETF için başvuruda bulunmuştu.

Bugüne kadar birçok ETF başvurusu yapıldı ve bunların tamamı reddedildi. Gerekçe ise piyasadaki volatilite ve manipülasyon şüpheleriydi. SEC’nin bu şekilde reddettiği ETF’lerin sayısı 10’un üzerinde.

2021 yılı itibari ile bir ETF onayı ihtimali kuvvetli. SEC’nin görevden ayrılan başkanı Jay Clayton, Ekim ayında yaptığı açıklamada kurumun ETF tekliflerini hâlâ değerlendirmeye açık olduğunu söylemişti.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: