Yatırımcılarını dolandıran kripto para platformu CEO’suna 33 ay hapis

CEO’su olduğu sözde kripto para şirketinde yatırımcılarını dolandırmakla suçlanan Patrick McDonnell’a 33 ay hapis cezası verildi.

Kurucusu ve CEO’su olduğu kripto para platformu CabbageTech’te yatırımcılarını dolandırmakla suçlanan Patrick McDonnell, 33 ay hapis cezasına çarptırıldı.

McDonnell, ayrıca mağdur ettiği kişilere 224,352 dolar ödeme yapacak.

İddiaya göre, 47 yaşındaki Aerikalı, mağdurlardan “Jason Flack” adı altında Bitcoin, Litecoin, Ethereum Classic ve Verge çaldı. McDonell, yatırımcılara yüksek kâr vadinde bulunuyordu.

CabbageTech, faaliyetlerine 2016 yılının Mayıs ayında başlamıştı. CFTC, 2018 yılında yatırımcılarını dolandırdığı iddiası ile McDonnell’a karşı dava açmıştı.

McDonnell, 2014 yılının Kasım ayından 2018 yılının Ocak ayına kadar kendini sosyal medyada deneyimli bir trader olarak gösterdi ve yatırımcılara onların adlarına kripto para alıp satmayı vadetti. 2016’dan itibaren de Coin Drop Markets olarak da bilinen New York, Staten Island merkezli CabbageTech Corp. aracılığıyla yatırımcılara benzer vaatlerde bulundu.

Bununla beraber, ne McDonnell ne de CabbageTech yatırımcılara hizmet sunmadı ve gerçekte yatırımlarının kârlı olduğunu gösteren sahte finansal tablolar gönderildi. Dolandırıcı, bunun yerine paraları kişisel kullanımı için harcadı.

McDonnell’ın toplamda 10 mağdurdan 4.41 Bitcoin, 206 Litecoin, 62 Ethereum Classic ve 1,342,634 Verge çaldığı belirtiliyor.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: