Yatırım yöneticisine göre bu iki şeyden biri gerçekleşene kadar altcoin sezonu hayal

Serbest yatırım fonu yöneticisi Cantering Clark, alternatif kripto paralarda yeni yükselişlerin ne zaman görüleceğine ilişkin düşüncelerini paylaştı. Clark, yeni bir altcoin sezonunun baskınlık oranı yüzde 40’a düştüğünde veya BTC 20,000 doları geçtiğinde gelebileceğini ileri sürdü.

Blockroots’un kurucu ortağı ve serbest yatırım fonu yöneticisi Cantering Clark, yeni bir altcoin sezonunun ne zaman başlayabileceği hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Clark, Cointelegraph’a verdiği röportajda, alternatif kripto paralarda yeni yükselişlerin Bitcoin’in baskınlık oranının yüzde 40’a düşmesi halinde gelebileceğini söyledi.

Clark, “Altcoin sezonu, esasen Bitcoin’in etkisi ile kripto para alanına giren bir grup yeni yatırımcıyla oluştu. Bitcoin’in çok pahalı olduğunu görmüşlerdi ve o zamanki algı, ucuz altcoin’lerin geleceğin Bitcoin’leri olacağı yönündeydi. Yeni yatırımcılar, piyasa kapitalizasyonunu ve çarpan etkilerini görmezden geldiler. Bence altcoin’ler, 2017 için balonun ta kendisiydi ve süreç Gartner’ın Hype Döngüsü’ne çok benziyordu.” diyor.

Yatırım yöneticisi, sözlerinin devamında, “Bitcoin fiyatı henüz tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmadı ve bir sonraki altcoin sezonunun bu seviye kırılıncaya kadar gerçekleşmesi muhtemel değil. Bitcoin’in baskınlık oranı yüzde 40’a düştüğünde büyük olasılıkla bir altcoin sezonu göreceğiz fakat bu tür bir değişim şu anda hesapta yok” şeklinde konuştu.

Bu arada Bitcoin’in baskınlık oranı her geçen gün yükselmeye devam ediyor. CoinMarketCap’ten elde edilen son veriler, bu oranın yüzde 70.9’a ulaştığını gösteriyor.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: