Yatırım devi, Bitcoin’de pozisyon artırdı, 3 altcoin’de frene bastı

Yönetimi altında 4 milyar 100 milyon dolarlık varlık bulunan Grayscale, Digital Large Cap fonunda 3 altcoin’in ağırlığını düşürürken Bitcoin ve Ether’de pozisyon artırdı.

bitcoin

Yönetimi altında 4 milyar doların üzerinde kripto para bulunan yatırım şirketi Grayscale, en büyük birkaç kripto parayı içeren Digital Large Cap fonunda çeyrek dönem verilerini yayınladı.

Fon; Bitcoin, Ethereum, XRP, Bitcoin Cash ve Litecoin varlıklarını içeriyor. Yılın ilk çeyreğinde açıklanan rakamlarda Bitcoin fon üzerinde yüzde 81’lik bir ağırlığa sahipken Ethereum’da bu yüzde 9.6, XRP’de yüzde 5, Bitcoin Cash’te yüzde 2.8 ve Litecoin’de yüzde 1.6’ydı.

İkinci çeyreğin tamamlanmasının ardından açıklanan son rakamlar, Bitcoin ve Ethereum’da pozisyon artırılırken diğer varlıklarda önemli ölçüde frene basıldığını gösteriyor.

30 Haziran 2020 verilerine göre, Bitcoin’in ağırlığı yüzde 81’den yüzde 81.5’e, Ethereum’un ağırlığı yüzde 9.6’dan yüzde 11.7’ye çıktı. Buna karşın XRP’nin ağırlığı yüzde 3.6‘ya, Bitcoin Cash’in ağırlığı yüzde 2‘ye, Litecoin’in ağırlığı yüzde 1.2‘ye indi.

Fonda 33 milyon 600 bin dolarlık varlık yer alıyor.

Kaynak: Grayscale

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: