Yaklaşık 6 milyar dolarlık stabil kripto paralar Bitcoin ve altcoin’lere girmeye hazır

Kripto para piyasası pozitif bir güne devam ederken bir analist, yaklaşık 6 milyar dolar değerindeki stabil kripto paraların Bitcoin ve altcoin’lere geçiş yapmaya hazır olduğunu vurguladı.

Kripto para piyasalarındaki yükseliş eğilimi sürüyor. Bitcoin, 9400 doların üzerinde işlem görürken ilk 10 içinde Cardano, Ether ve XRP’deki artışlar dikkat çekiyor. Son 24 saatte Cardano, yüzde 8.5 yükseldi. Onu yüzde 6 ile Ether ve yüzde 5.4 ile XRP takip etti.

Kripto para piyasalarında duyarlılık pozitifken ünlü bir analist, önemli bir gerçeği vurguladı. Portföy yöneticisi ve piyasa analisti Mati Greenspan, milyarlarca dolar değerindeki stabil kripto paraların Bitcoin, Ether, XRP ve diğer altcoin’lere girmek için hazır olduğunu ifade etti. Tüm stabil kripto paraların toplamının yaklaşık 6 milyar dolar ettiğini gösteren araştırma şirketi Messari’nin verilerini kullanan Greenspan, “Yaklaşık 6 milyar dolar değerindeki stabil kripto paralar, aniden Bitcoin ve altcoin’lere geçmeye hazır.” yorumunu yaptı.

Mati Greenspan [tweets are not trading advice]@MatiGreenspan

Nearly $6 billion worth of stable coins ready to move into bitcoin and the alts at a moments notice.

Resmi Twitter'da görüntüle

30916:06 – 30 Oca 2020Twitter Reklamları’na ilişkin bilgiler ve gizlilik109 kişi bunun hakkında konuşuyor

Stabil kripto paralar, değeri sabitlemek ve kripto para piyasalarındaki aşırı fiyat oynaklığından etkilenmemek için kullanılıyor.

Binance tarafından yapılan, Kasım ayında yayınlanan ve 100 bin dolar ile 25 milyon dolar arasında değişen portföy büyüklüklerine sahip 69 müşteriyi kapsayan bir araştırma, yatırımcıların yüzde 96’sının stabil kripto paraları kullandığını ortaya koydu. Müşterilerin yüzde 40’tan fazlası USDT’yi tercih ederken yüzde 19’u USDC, yüzde 13’ü PAX, yüzde 13’ü TUSD, yüzde 6’sı DAI, yüzde 3’ü BUSD, yüzde 2’si GUSD ve diğer yüzde 2’si de USDS’yi kullanıyor.

ABD Doları dışında farklı para birimleri ile desteklenen stabil kripto paralar da var. Örneğin, yakın zaman önce piyasaya sürülen ve Türk Lirası ile 1:1 oranında desteklenen BiLira (BTRY) bunlardan biri.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: