Yakında Spotify’da kripto para ile ödeme yapılabilir

Spotify’ın dün yayınladığı iş ilanı, şirketin kripto para ödemelerini desteklemek için çalıştığı şeklinde yorumlandı.

spotify

Dünyanın en büyük müzik platformu Spotify’ın dün yayınladığı bir iş ilanı, şirketin 320 milyon müşterisine kripto para ile ödeme seçeneği sunmak için çalıştığı şeklinde yorumlandı.

LinkedIn’de yer alan ilana göre Spotify, Ödemeler departmanında Strateji ve İnovasyon alanına odaklanacak olan bir Yardımcı Direktör arıyor.

Söz konusu pozisyonda Facebook’un liderlik ettiği kripto para projesi Diem ve diğer kripto para girişimlerinden bahsediliyor. İlanda görevi alacak kişinin Spotify’ın ödemeler stratejisinin belirlenmesinde ve uygulanmasında önemli bir rol oynayacağı, aynı zamanda Spotify’ın Libra stabil kripto para projesi ve dijital varlık & kripto para alanındaki faaliyetlerine liderlik edeceği belirtildi. Ek olarak görev sahibinin Libra Birliği ile günlük ilişkiyi yöneteceği ve dağıtık defter teknolojisi, blok zincirleri, kripto paralar, stabil kripto paralar, merkez bankası dijital para birimleri ve diğer dijital varlıkların gelişen ekosisteminde yeni fırsatları ve yenilikleri derinlemesine ele alacağı ifade edildi.

Spotify’ın bu iş ilanları Libra’nın Salı günü “Diem” olarak yeniden markalandığını duyurulmasından sonra geldi. Diem Birliği ayrıca, proje için yasalara uygunluğun sağlanmasına yardımcı olmak üzere birkaç yeni ismi kadroya kattığını bildirdi.

Geçen hafta, önde gelen yayın organı Financial Times, Diem’in 2021’in başlarında faaliyete geçeceğini yazmıştı. Haberde, Spotify’ın Diem’i platformunda Uber ile birlikte bir ödeme yöntemi olarak destekleyen şirketlerden biri olabileceği ifade edilmişti.

Diem’in üyeleri arasında Coinbase, Andreessen Horowitz, Lyft, PayU, Shopify, Uber ve Spotify gibi önemli şirketler bulunuyor.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: