Winklevoss Kardeşler, “Bitcoin milyarderleri” ünvanını geri aldılar

Bitcoin’deki çarpıcı fiyat artışı sonrasında Winklevoss Kardeşler, yeniden “Bitcoin milyarderleri” oldular.

winklevoss

On yıldan fazla bir süre önce Harvard Üniversitesi’nden okul arkadaşları Mark Zuckerberg ile Facebook’un kendilerine ait bir fikir olduğu iddiasıyla girdikleri hukuk mücadelesini kazanmalarından sonra servetlerine servet katan Tyler ve Cameron Winklevoss, Bitcoin fiyatındaki artış sayesinde “Bitcoin milyarderleri” ünvanını geri aldılar.

  • İlginizi çekebilir | Milyarderkardeşlerin yatırım yaptığı 5 kripto para.

İkiz kardeşler, 2013 yılında 11 milyon dolarlık Bitcoin satın almışlardı ve bundan bir süre sonra da Gemini adında bir kripto para borsası açtılar. 2010 yapımı “Sosyal Ağ” filminin yayınlanmasından sonra ünlenen 39 yaşındaki kardeşler, ilk olarak Bitcoin’in çarpıcı bir artış yaşadığı 2017’de milyarder olmuşlardı. Lider kripto paranın devamında sert bir düşüşe geçmesiyle ikizlerin servetleri de büyük kayıp yaşadı. 2020 yılı itibari ile ciddi şekilde toparlanan Bitcoin, sene başından beri iki kattan daha fazla arttı. Kripto para, haberin yayına girdiği TSİ 01.25 itibari ile 15 bin dolara yakın seviyelerde seyrediyor. Fiyattaki bu artış neticesinde Winklevoss’ların Bitcoin serveti de 1 milyar 500 milyon dolara yaklaştı.

Winklevoss’lar, Bitcoin alımı yaptıkları sırada fiyat yaklaşık 120 dolardı. Bu nedenle en az 91000 BTC sahibi oldukları tahmin ediliyor.

Sadece Bitcoin’e yatırım yapmadılar

İkizlerin kripto para alanında yalnızca Bitcoin’e yatırımları yok. Bir girişim sermayesi şirketine de sahip olan Winklevoss’lar, kripto para girişimlerine de yatırım yapıyorlar. Kardeşler, en az Bitcoin yatırımları kadar Ethereum yatırımları da olduğunu açıklamışlardı.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: