Wall Street devinden Bitcoin’e yatırım hamlesi

270 milyar dolarlık varlığa yön veren Guggenheim Partners, kendi Makro Fırsatlar Fonu aracılığıyla Bitcoin’e yatırım yapmak için adım attı.

Yönetimi altında 270 milyar dolarlık varlık bulunan Guggenheim Partners, Bitcoin‘e yatırım yapan Wall Street şirketleri arasına dahil olmuş olabilir.

Şirket, 27 Kasım’da ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) gönderdiği bir belgede, kendi Makro Fırsatlar Fonu aracılığıyla Grayscale’in Bitcoin Trust (GBTC) ürününü kullanarak Bitcoin’e dolaylı yoldan yatırım yapabileceğini bildirdi.

Belgede, “Makro Fırsatlar Fonu, Bitcoin yatırımı için sunulan özel bir araç olan Grayscale Bitcoin Trust’a (GBTC), net varlık değerinin yüzde 10’unu ayırarak Bitcoin’e dolaylı şekilde yatırım yapmak isteyebilir.” denildi.

Makro Fırsatlar Fonu, yönetimi altındaki 5 milyar dolardan fazla varlıklarıyla Guggenheim Partners’in şirketin en çok bilinen fonlarından biri. Belgede ayrıca fonun GBTC haricinde doğrudan ve dolaylı olarak kripto paralara yatırım yapmayacağı not edildi.

Grayscale, en büyük kripto varlık yönetim şirketlerinden biri. Şirketin yönetimi altındaki kripto paraların değeri, kısa zaman önce 12 milyar doları geçti.

Bitcoin, bu sene kurumsal yatırımcılardan büyük ilgi gördü. Yılın başlarında yatırım dünyasının önde gelen ismi Paul Tudor Jones, Bitcoin’in agresif merkez bankası politikasına karşı nasıl bir ‘hedge’ işlevi görebileceğini özetleyen bir not kaleme alırken ve Bitcoin’e yatırım yaptığını açıklarken bu ayın başlarında da milyarder Stanley Druckenmiller, Bitcoin aldığını söylemişti. Yine Ekim ayında varlık yöentimi devi Stone Ridge, 10 bin BTC’lik alım yaptığını bildirdi. Square ve MicroStrategy gibi şirketler de sırasıyla 4 bin 700 ve 38 bin 250 BTC satın aldılar.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: