Venezuela ordusu Bitcoin madenciliğine başladı

Venezuela ordusu, engellenmesi mümkün olmayan gelir elde etmek için Bitcoin madenciliğine başladı.

venezuela

Venezuela, ABD yaptırımlarını aşmak için tamamen kripto paralara sarıldı. Bitcoin.com’un yerel basından aktardığına göre, Güney Amerika ülkesi, engellenmesi mümkün olmayan gelir elde etmek için ordusu vasıtasıyla Bitcoin madenciliğine başladı. İlk adım olarak madencilik merkezi açıldı bile… Ülkenin kripto para regülasyon kurumu Sunacrip de bu anlamda projeye destek oluyor.

Söz konusu kripto para madencilik merkezi 19 Kasım tarihinde bir mühendislik tugayında açıldı. Açılışta Sunacrip yetkilileri, özel bir kripto para şirketi olan Crypto & Trading firması yöneticileriyle beraber ülkenin üst düzey generallerinin de yer alması dikkat çekti.https://www.instagram.com/p/CHsNgU5Bf-4/embed/captioned/?cr=1&v=13&wp=540&rd=https%3A%2F%2Fuzmancoin.com&rp=%2Fbitcoin-madenciligi-venezuela-ordusu%2F#%7B%22ci%22%3A0%2C%22os%22%3A447.78000000223983%7D

“Ordumuzun güçlenmesi adına…”

Mühendislik tugayından paylaşılan videoda kripto para madenciliğiyle ilgili şu ifadeler kullanıldı:

“Ordumuzun güçlenmesi ve kendi kaynaklarından yararlanabilmesi adına dijital varlık üretim merkezimizi gururla açıyoruz. Engellenemez bir gelir elde edeceğimiz ve bundan ordu bileşenlerinin tümünün yararlanacağı kripto para üretim dönemi başlıyor. Bu yerel madencilik çiftlikleri, sömürgeci ülkeler tarafından onların çıkarları doğrultusunda yönetilen ve Venezuela halkını etkileyen fiat para sistemini yenip, gerçek zamanlı üretimi sağlayacaktır.”

Venezuela Ulusal Kurucu Meclisi, ABD’nin başını çektiği ve Venezuela tarafından “abluka” olarak tanımlanan sistem karşıtı bir tasarıyı da Ekim ayında onaylamıştı. Devlet başkanı Nicolas Maduro yasayı, ABD’nin Venezuela ekonomisine yönelik yaptırımlarıyla mücadelede önemli bir araç olarak tanımlamıştı. Bu yasa sayesinde devlet, akademisyenlerden işçilere, mühendislerden popüler organizasyonlara kadar birçok kuruluştan yatırım alabiliyor ve olağanüstü durumlarda uygulanması mümkün olmayan yasal normlar askıya alınabiliyor.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: