Venezuela, Bitcoin madencilerinin elektriğini kesti

Venezuela’da devlete ait elektrik şebekesi, çok sayıda Bitcoin madencilik çiftliğine elektrik vermeyi kesti.

bitcoin (41)

Başta Bitcoin olmak üzere kripto paralar konusunda regülasyonlara başlayan ve son dönemde ABD yaptırımlarıyla başa çıkabilmek için bu endüstriye yönelen Venezuela’da devlet elektrik şirketi Corpoelec’in bazı Bitcoin madencilik çiftliklerine elektrik vermeyi kestiği belirtildi.

Devlet yetkililerinin, Bitcoin madenciliği çiftlikleri operatörleriyle görüşme plânlamalarından önce böyle bir uygulamaya gitmeleri de dikkat çekti. Tarafların buluşma amacının ise, madencilerin Ulusal Elektrik Sistemi’ne (SEN) kaydolmaları ve ödenecek oranın belirlenmesi…

Kimliği belirtilmeyen bir kaynaktan alınan bilgilere göre ise Corpoelec, Carabobo eyaletindeki çiftliklere elektrik akışını kesti. Bölgedeki hiçbir madencinin şu an çalışamadığı bilgisi verildi. Burada devletin sadece izni olmayan Bitcoin madencilerini hedefleyip hedeflemediği de tartışma konusu oldu. Hatırlanacağı üzere Eylül ayında Venezuela ulusal kripto madencilik havuzunu yaratacağını açıklamış ve tüm çiftliklere de sisteme kaydolma zorunluluğu getirilmişti.

21 Eylül’de ise bu havuzun dışında kalan tüm madencilerin kanun hükmünde kararnamede belirtilen yaptırımlara tabi tutulacağı açıklanmıştı.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: