Ünlü yatırımcı, tüm altın varlığını satıp Bitcoin ve Ethereum alacak

Goldman Sachs’ın eski yöneticilerinden ünlü yatırımcı Raoul Pal, elinde tuttuğu altın varlığını satıp %80 – %20 oranında Bitcoin ve Ethereum alacağını açıkladı.

pal

Goldman Sachs’ın eski yöneticisi ve Real Vision şirketinin CEO’su ünlü yatırımcı Raoul Pal, TSİ gece yatısı attığı tweet’le tüm altın varlığını satarak Bitcoin ve Ethereum alacağını belirtti. Pal böylece BTC ve ETH’den beklentisinin ne kadar büyük olduğunu da göstermiş oldu.

Altın yatırımını bozdurduktan sonra Pal’ın BTC-ETH oranı 80-20 şeklinde olacak. Pal şaşırtan şekilde ise bu meblağın kendisinin likit varlığının yüzde 98’ine eşit olduğunu söyledi. Yani ünlü yatırımcı likit varlığının yüzde 98’ini Bitcoin ve Ethereum’a çevirecek.

Raoul Pal’ın konuyla ilgili tweet’i şu şekilde:

“Tamam, son bomba şu – Yarın elimdeki tüm altını satıp 80/20 oranında BTC/ETH almak için emir verdim. Başka hiçbir varlığa sahip değilim. (biraz dolar ve biraz tahvil dışında) Bu benim yüzde 98 likit varlığım. Görüyor musunuz, beni sorumsuzca long pozisyon açmak dışında hiçbir şekilde kategorize edemezsiniz… Herkese iyi geceler…”

Pal’ın açıklamasının, yatırım ve finans danışmanlığı şirketi Guggenheim Partners’ın, Grayscale Bitcoin Trust’ına 500 milyon dolarlık yatırım yapma hakkı talebinden sonra gelmesi de dikkat çekti. Bilindiği üzere Grayscale, kurumsal firmalara yatırım araçları vasıtasıyla kripto para yatırımı yapma imkanı veren regüle edilmiş bir dijital varlık yönetim şirketi. Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) ise, 9 milyar dolarlık varlık yöneten şirketin, 500 bin BTC’den fazla tutan en büyük yatırım ürünü…

Bir diğer tweet’inde de Pal, kripto topluluğuna seslenerek, gelecek regülasyonlarla ilgili, herkesin barış yapması gerektiğini belirtti. Ancak bilindiği üzere kripto para evreninin doğasında regülasyonlardan kaçınma ve özgürlük sağlama yatıyor. Buna rağmen işin içine yüz milyonlarca dolar yatırım yapan kurumsal firmalar girdiğinde ise regülasyonların gelmesi kaçınılmaz oluyor. Pal ise regülasyonlarla savaşıp, elindeki kripto parayı harcayamayacak olmanın mantıksız olduğunu savunuyor:

“Ev alamıyorsan ne işe yarayacak”

“Şimdi bir kez daha açıklayacağım. BTC regülasyonunu sevmeyebilirsiniz. Bu konuda dev bir felsefi hoşnutsuzluğunuz olabilir ancak yine de bu işi regüle edecekler. Ve kurumlar işin içine dahil oldukça, bu sizi ZENGİN edecek.

Hala anlamayanlar var. Bir tane ev alamayacaksanız tüm bunlar niye var? Maslov’a göre en temel ihtiyaç barınaktır. Yani siz hem fiat hem de kripto para olarak zengin olacaksınız ama bunları kaliteli bir hayat için harcayamayacaksınız. O zaman hiçbir değeri olmaz ki… Sıfır. Sadece rakamlar vardır ve tek geçerli olan da budur. Vergiler değil…”

Global Care Capital da eklendi

Kurumsal firmaların Bitcoin’e olan ilgisine şimdi de Vancouver merkezli halka açık şirket Global Care Capital da eklendi. Kripto ve blokzincirinde yeni fırsatları araştıran şirketin blockzincir ve kripto sektörlerinde yeni yatırım fırsatlarından yararlanmak için ciddi araştırmalara başladığı belirtiliyor.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: