Ünlü rapçi Lil Pump kendi token’ını çıkarıyor: PumpCoin

Ünlü rapçi Lil Pump, Fyooz ile birlikte kendi token’ını piyasaya sürüyor. “PumpCoin” adı verilen token’ların sahipleri, özel fırsatlardan yararlanabilecek.

lil-pump

Gerçek adı Gazzy Garcia olan dünyaca ünlü rapçi Lil Pump, sosyal para platformu Fyooz ile birlikte “PumpCoin” adında kendi token’ını piyasaya sürüyor.

Geçtiğimiz günlerde bir başka ünlü rapçi Lil Yachty de YACHTY adıyla Fyooz’da kendi token’ını çıkarmıştı. 20 yaşındaki rapçi Pump, PumpCoin ile hayranlarına avantajlar sağlayacak. Örneğin PumpCoin token sahipleri, Lil Pump ile bire bir Call of Duty ya da NBA 2k21 oynama fırsatı elde edebilecek.

Zürih merkezli Fyooz’un kurucu ortağı Remo Prinz, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Kovid’den dolayı uygulanan karantinaların endüstriye vurduğu darbe göz önüne alındığında sanatçıların ve hayranların yeni bir etkileşim yöntemi bulmalarına hiç bu kadar ihtiyaç duyulmamıştı. Sosyal token’lar, sanatçıların ve diğer şahsiyetlerin hayran etkileşiminden para kazanmalarının bir yoludur.” dedi.

Lil Pump’ın “Gucci Gang” şarkısına çektiği klip, sadece Youtube’da 1 milyardan fazla izlendi. Şarkıcıyı Spotify’da her ay 10 milyon kişi dinliyor.

Fyooz’daki token satışları ABD’li yatırımcılara açık değil. Geçen hafta tamamlanan YACHTY satışında Atlanta doğumlu rapçi Lil Yachty, 276 bin dolar toplamıştı.

Fotoğraf: Julio Enriquez / Flickr

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: