Ünlü fon yöneticisi Bill Miller: Her büyük banka Bitcoin trenine binecek

Ünlü yatırımcı ve fon yöneticisi Bill Miller, Bitcoin’le ilgili olumlu açıklamalar yaptı. 2014 yılından bu yana Bitcoin’i yakından takip eden Miller, her büyük bankanın sonunda Bitcoin trenine bineceğini düşünüyor.

bill-miller (2)

Tecrübeli fon yöneticisi Bill Miller, tüm büyük bankaların en sonunda müşterilerine Bitcoin veya ona benzer kripto paralarla yatırım imkânı vereceğini belirtti. Miller, en büyük kripto paranın gücünün her geçen gün arttığı yorumunda bulundu.

Ekonomi dünyasının önemli isimleri ve şirketler Bitcoin konusunda son dönemde sürekli olarak pozitif açıklamalar yapıyorlar. Birçok firma ve kurum Bitcoin yatırımına başlarken, diğerlerinin ne zaman bu trene bineceği konusunda ise dedikodular her geçen gün daha da artıyor. MicroStrategy, Square ve Paypal’ın bu konudaki dev girişimlerinin ardından BTC konusunda olumlu yorum yapan kişilere şimdi de ünlü fon yöneticisi Bill Miller katıldı. Miller CNBC’de konuyla ilgili olarak şu yorumları yaptı:

“Bence büyük bankalar, büyük yatırım bankaları ve yüksek değerdeki firmalar en sonunda Bitcoin ya da onun gibi paralara geçiş yapacak. Bitcoin de artık altın ve diğer emtialar gibi bir yatırım aracı”

Bitcoin’in her geçen gün daha da güçlendiğini ve fiyatının volatil olmasına rağmen en büyük kripto paranın artık sıfıra gitme olasılığının eskisine oranla çok düşük bir ihtimal olduğunu belirten ünlü fon yöneticisi, BTC’nin son 1, 5 ve 10 yılda en iyi performans sergileyen varlık sınıfı olduğunu belirtti:

“Bitcoin’in hikayesini anlamak çok kolay. Arz ve talep. Bitcoin’in arzı her sene yüzde 2,5 seviyesinde artıyor ancak talep çok daha hızlı artıyor ve en sonunda da arz artışı kesilecek ve değişmez bir rakam olacak.”

CNBC röportajı, Legg Mason Value Trust’ın eski portföy yöneticisinin BTC’yi ilk kez övdüğü bir yayın değil. Miller, Aralık 2017’de de, MVP 1 fonunun Bitcoin’e yaklaşık yüzde 50 yatırım yaptığını açıklamıştı.

Bilindiği üzere Bill Miller Bitcoin’e yatırımın önemini belirten ilk fon yöneticisi değil. Daha önce yakın zamanda başka bir ünlü yatırımcı Paul Tudor Jones da Bitcoin’de büyük bir yükseliş gördüğünü ve portföyünün yüzde 2’lik kısmını en büyük kripto paraya ayırdığını açıklamıştı.

“Bitcoin almak Google’a erken dönemde yatırım yapmaya benziyor”

Jones ile Ağustos ve Eylül aylarında 425 milyon dolarlık Bitcoin alımı yapan MicroStrategy şirketinin CEO’su Michael Taylor, Bitcoin’e yatırım yapmayı Google, Facebook, Apple ve Amazon’a erken dönemde yatırım yapmaya benzetmişlerdi.

Miller Value Partners’ın kurucusu ve yönetim kurulu başkanı olan Bill Miller, şirketin yatırım direktörlüğünü de yürütüyor. Şu anda Opprtunity Equity ve Incom Strategy portföylerini yöneten Miller, Legg Mason Sermaye Yönetimi şirketinin kurucu ortağı olmuş ve firmanın kurulduğu 1982 yılından ayrılana kadar da Legg Mason Sermaye Yönetimi Trust’ından sorumlu olan iki kişiden biri konumuna gelmişti. 1990’da bu görevi tek başına yapmaya başlayan Miller, 20 yıl bu görevi yürüttü.

Legg Mason öncesinde çelik ve çimento endüstrisinde de mali işler sorumlusu olarak çalışan Miller’ın yönettiği portföyler, 1991’den 2005’e kadar S&P 500 endeksini her sene geride bıraktı ve onun ciddi şekilde ünlenmesini sağladı.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: