Uniswap’ta 5 milyon UNI’lik airdrop girişimi başarısız oldu

Uniswap’ta 5 milyon UNI’lik airdrop önerisi, oylamada yeterli sayıya ulaşılamadığından geçmedi.

unicorn (1)

Popüler merkezi olmayan borsa Uniswap’ın 5 milyon UNI token’ını Opyn, Dharma ve diğer proxy uygulamalarının kullanıcılarına dağıtma önerisi için yapılan oylamada yeterli oy alınamadı. Oylama, dün TSİ 10.53’te sona erdi.

Uniswap, 17 Eylül’de yönetim token’ı UNI’yi piyasaya sürmüş ve 1 Eylül öncesinde Uniswap’ta en az bir defa işlem yapan herkese 150 milyon token vermişti.

Uniswap üzerindeki ikinci yönetim oylamasında airdrop’un Uniswap’ı yazılım uzantıları aracılığıyla kullanan proxy uygulamalarına genişletmeyi amaçlıyordu. Bu uygulamalar Opyn, Monolith, Furucombo, Dharma, DeFi Saver, MyEtherWallet, Rebalance, Eidoo, Argent ve Nuo’dan oluşuyordu.

Verilen oylarda oran yüzde 96.7 oranında lehte olmasına rağmen öneri, toplam oyun 40 milyon UNI’nin altında kalmasından dolayı geçmedi. Toplamda 38.8 milyon oy kullanıldı.

5 milyon UNI‘lik yeni airdrop’un fiyatta satış baskısı yaratmasından endişe ediliyordu.

Öneri geçmemesine karşın UNI’nin fiyatı düşmeye devam etti. Token, 25 Eylül’den beri sürekli bir düşüş trendi içinde. O gün 5.5 dolar olan fiyat, bugün 2.25 dolara kadar geriledi.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: