Twitter, popüler XRP ödeme platformunu engelledi

Twitter, popüler XRP ödeme platformu XRP Tip Bot’un hesabını “taklitçilik” gerekçesi ile engelledi. Şirket, hesabı geri açmayacağını bildirdi.

Twitter, kullanıcıların bir komut dizisini tweet’leyerek bir başkasına XRP göndermelerine izin veren XRP Tip Bot‘un hesabını askıya aldı. Platform, kullanıcılara birbirlerini ödüllendirmek ve içerik oluşturucularını desteklemek için kolay bir yol sağlamak üzere oluşturulmuştu.

Sosyal medya devi, XRP Tip Bot’un Twitter kurallarını ihlâl ettiğini ileri sürüyor. Hesap sahibi, Twitter’dan durum hakkında net bilgi istediğinde şirket, hesabın tekrar açılmayacağını bildirdi.

Twitter’dan gönderilen yanıtta, “Merhaba, Twitter hesabınızın Twitter Kurallarını, özellikle Taklitçilik politikasını ihlâl ettiğini belirledik. Taklitçilik, kandırmak amacıyla başka bir varlık gibi davranmak demektir ve kesinlikle yasaktır. Hesap askıya alındı ve açılmayacak.” ifadeleri kullanıldı.

XRP Tip Bot, 2018 yılının Ekim ayında faaliyete geçti. Platform, Ripple destekli XRPL Labs’ın kurucusu Wietse Wind’e ait. Kuruluşundan bu yana yaklaşık 2.2 milyon XRP’lik işlem gerçekleştiren XRP Tip Bot’ta 860 bin ödeme yapıldı.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: