Twitter CEO’su Jack Dorsey ve ünlü rapçi Jay Z’den 500 BTC bağış

Twitter kurucu ortağı ve CEO’su Jack Dorsey, ABD’li ünlü rapçi Jay-Z ile Bitcoin’in gelişimine 500 BTC’lik bağış yaptıklarını açıkladı.

TSİ 10.30 civarında resmi hesabından tweet atan Dorsey, adı “Btrust” olan bağışın ilk olarak, Bitcoin’in gelişimi için çalışan Hindistan ve Afrika bölgesindeki ekiplere gideceğini belirtti. 500 BTC’nin şu anki değeri yaklaşık 24 milyon dolar.

Karşılıksız ve maddi beklenti olmadan verilecek

Bu yardım için 3 kurul üyesi gerektiğini ve bağışın karşılıksız ve hiçbir maddi beklenti olmadan yapılacağını belirten Dorsey, tweet’inin altına bir de üyelik başvuru formu ekledi.

Uzun süredir Bitcoin destekçisi olduğu bilinen Jack Dorsey’nin Twitter hesabının profil bölümünde sadece Bitcoin yazısı bulunuyor. Dorsey kısa süre önce de kripto para düşünce kuruluşu Coin Center’a 1 milyon dolarlık bağış yapmıştı.

Hatırlanacağı üzere; Dorsey’nin kurduğu bir başka şirket olan ödeme ve finansal hizmetler platformu Square de Ekim ayında o dönemin değeriyle yaklaşık 50 milyon dolara 4709 adet Bitcoin almıştı. Firmanın şu an ayrıca Square Kripto Bağış adlı Bitcoin temelli teknoloji ve tasarım geliştirme programı da bulunuyor.

Geçen seneden bu yana, içinde kripto para borsalarının, teknoloji start-up’larının ve kâr gütmeyen organizasyonların bulunduğu 10’dan fazla şirket buna benzer birçok program başlatmıştı. 25’ten fazla geliştiriciye ve birçok programa yapılan toplam bağış rakamının ise 3,5 milyon dolara yakın olduğu belirtiliyor.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: