Türkiye ve dünyadan XRP’deki airdrop’u destekleyen tüm borsalar

XRP yatırımcıları için airdrop tarihine son bir hafta… Airdrop’u hangi borsalar destekliyor? İşte güncel liste.

12 Aralık’a bir hafta kaldı. Bu tarihte TSİ 03.00’te XRP sahiplerinin elinde tuttukları XRP miktarlarının kaydı alınacak ve sonrasında bire bir oranda Flare Networks’un FXRP tokenin’ının dağıtımı yapılacak. Örneğin 50 XRP’si olan bir yatırımcı, 50 FXRP elde edecek.

Ancak bu airdrop programından yararlanabilmek için XRP’leri airdrop’u destekleyen bir borsada/cüzdanda bulundurmak gerekiyor. Bir diğer yol ise XRP’leri özel anahtarınızın sizin kontrolünüzde olduğu bir cüzdanda tutmak. İkinci yol için XRP cüzdanınızı manuel olarak ayarlamanız gerekiyor. Ledger kullanıcıları, Bitcoin Cüzdanım tarafından yapılan anlatımı takip ederek cüzdanlarını FXRP airdrop’una uygun hâle getirebilirler.

Peki airdrop’u hangi borsalar destekliyor? Bu borsalar şöyle:

Altcoin Trader
Aprobit
BigONE
Biki
Binance
Bit4you
Bitay
BitBay
Bitbns
Bitexen
Bitfinex
Bithumb
Bitkub
Bitlo
Bitrue
Bitso
Bitstamp
Bittrex

BKEX
BTC-Alpha
BTC Markets
BtcTurk Pro
BTSE
CEX.io
Coinbit
CoinEx
CoinField
Coinone
CoinSpot
Coinzo
Crypto.com
eToro
EXMO
Felixo
Gate.io
Gatehub

GOPAX
Hanbitco
Huobi
INDODAX
Korbit
Kraken
KuCoin
Liquid
NDAX
OKEx
Paribu
Poloniex
Probit
UPbit
Vebitcoin
Wazirx
ZB

Flare Networks nedir?

Flare Networks, yeni bir turing complate akıllı kontrat platformu olarak tanımlanıyor. Kendi token’ı Spark (FXRP) ise bir XRP çatallanması yoluyla oluşturuldu. Şirket, bizzat Ripple tarafından destekleniyor. Ripple’ın yatırım kolu Xpring, geçtiğimiz yıl Flare Networks’e yatırım yaptığını duyurmuş ancak miktar açıklamamıştı. Xpring tarafından yapılan açıklamada, ortaklığın XRP platformuna akıllı sözleşme özelliği kazandıracağı belirtilmişti.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: