Trump’ın açıklamaları sonrası piyasalarda 2008’den beri en büyük yükseliş

Donald Trump’ın koronavirüs ile ilişkili açıklamalarının ardından piyasalar, 2008 yılından bu yana en büyük günlük yükselişine imza attı. Aynı süre zarfında Bitcoin’de de yaklaşık 700 dolarlık bir sıçrama görüldü.

Donald Trump’ın kameraların karşısına geçerek koronavirüs ile ilgili halkı rahatlatan açıklamalarının ardından ABD piyasaları 2008 yılından bu yana en büyük günlük yükselişini kaydetti.

Endeksler, Trump sonrası uçuşa geçti

Dow Jones, S&P 500 ve Nasdaq Composite endekslerinin her biri yüzde 9’dan daha fazla değer kazandı. Yüzde 9.34 oranında yükselen Dow Jones, tarihteki en büyük 10. günlük artışına imza attı. Bugünkü artış, aynı zamanda 2008’den bu yana görülen en büyük artış olarak kayıtlara geçti.

Bitcoin’de 700 dolarlık tırmanış

ABD Başkanı’nın açıklamalarının ardından Bitcoin de kayda değer bir yükseliş gördü. Bir numaralı kripto para, 4850 dolar seviyelerinden 5600’e tırmandı.

Trump, koronavirüs için olağanüstü hâl ilan ederken salgınla mücadeleye 50 milyar dolar ayıracaklarını bildirdi. Başkan, önümüzdeki hafta içinde 500 bin koronavirüs test kiti dağıtılacağını, bir ay içinde de bu rakamın 5 milyon olacağını taahhüt etti. Bunun için özel sektörle iş birliği yaptıklarını bildiren Trump’ın sözleri, çok az test yapıldığından şikayetçi olan Amerikan halkını bir nebze rahatlattı.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: