TRON ağı gece yarısı saldırıya uğradı ve çöktü: Justin Sun açıklama yaptı

Saldırıya uğrayan TRON ağı çöktü. TSİ 01.14’te yapılan saldırının ardından ağ, normal seyrine ancak 8.5 saat sonra dönebildi.

TRON kurucusu ve CEO’su Justin Sun, TRON ağının saldırıya uğradığını açıkladı. Hacker'(lar)ın sözleşme geliştiricilerine tanınan bir yetkiyi ele geçirerek bu saldırıyı gerçekleştirdiğini belirten Sun, ağın savunma mekanizması sayesinde hiçbir zarar görülmeden durumun kontrol altına alındığını belirtti.

Twitter flood’uyla konu hakkında bilgilendirmede bulunan Sun şunları söyledi:

TRON ağında 2 Kasım’da yaşananlarla ilgili olarak;

  1. TRON Ana ağı, Honk Kong saatiyle 06.14’te (TSİ 01.14), 4.1 sürümünün güncellemesi esnasında kötü niyetli bir sözleşme tarafından saldırıya uğradı.
  2. Saldırı, sözleşme geliştiricilerine tanınan yetkinin ele geçirilmesiyle gerçekleşti. Saldırgan, kötü niyetli işlemler gerçekleştirerek, Süper temsilcinin blok üretimini durdurmasına sebep oldu.
  3. Tron’un endüstrideki en yoğun blokzincir olması sebebiyle saldırgan, blok üretiminin durmasından yararlanarak kâr elde etmeye çalıştı ancak TRON topluluğu anında cevap verdi ve sorunu çözüp, Süper temsilcilerle iletişime geçerek nod’ların (düğümlerin) güncellenmesi yönünde çalışmalara devam etti.
  4. Saat 08.29 (TSİ 03.29) sonrasında ana ağ bölüm bölüm blok üretimine devam etti ve sonunda saat 09.40 (TSİ 11.40) itibariyle de tüm ağ normal akışına geri döndü. Zincir üzerindeki veriler eksiksiz ve sağlam olmakla birlikte tüm fonlar da güvendedir. #SAFU
  5. Büyük ölçekli bu saldırı karşısında zarar görmemesiyle TRON ağı, endüstrideki saldırılara karşı en dayanıklı ve savunma mekanizması en güçlü merkezi olmayan ağ olduğunu bir kez daha kanıtlamıştır.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: