“Tosuncuk” Mehmet Aydın, vurguna kripto para ile devam ediyor

Ortaya çıkan son bilgilere göre Çiftlik Bank’ın “Tosuncuk” lakaplı kurucusu Mehmet Aydın, her ay düzenli olarak 4-5 farklı kripto para hesabı üzerinden 150,000 dolardan fazla para alıyor.

Hakkında kırmızı bülten ile arama emri bulunan ve “Tosuncuk” ile bilinen Çiftlik Bank’ın firari kurucusu Mehmet Aydın’ın vurguna kripto para ile devam ettiği ortaya çıktı.

Yeni Şafak‘ta yer alan habere göre Aydın, her ay düzenli olarak 4-5 farklı kripto para hesabı üzerinden 150,000 dolardan fazla para alıyor.

Kurduğu oyun sistemine yatırım yapan 132 bin kişiden 1 milyar 140 milyon lira para toplayan Aydın, bu rakamın 688 milyon lirasını katılımcılara geri ödemişti. Aydın’ın kalan 500 milyon lirayı kripto paralar üzerinden yurt dışına çıkardığı biliniyordu.

Çiftlik Bank, 2016 yılında 10 bin lira sermaye ile kurulmuştu. Aydın ise operasyonun başladığı 16 Mart 2018 tarihinden bu yana firarda. Aydın’ın şimdiye kadar Uruguay, Brezilya, Ukrayna, Kıbrıs ve Dubai’de görüntüleri ortaya çıktı. Firari ismin şu anda Brezilya’da bulunduğu söyleniyor.

Bitcoin borsası açmayı planladıkları ortaya çıkmıştı

Geçtiğimiz yıl Mehmet Aydın ile oyun sisteminin yazılımcısı olan Cudi Cumhur Yurdakul ve kardeşi Özgür Yurdakul’un yazışmaları yayınlanmıştı. Söz konusu yazışmalarda Cudi Cumhur Yurdakul ve kardeşinin bir Bitcoin borsası açmayı planladıkları anlaşılmıştı. İkilinin bunun için “Cointurk”, “Bitshoop” ve “Coinshoop” gibi alan adları düşündüğü görüşmüştü.

Son olarak Çiftlik Bank, son zamanlarında büyük bir Bitcoin madenciliği tesisine de sahipti.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: