Three Arrows Capital, 36,969 BTC tuttuğunu açıkladı

Yatırım şirketi Three Arrows Capital, Grayscale Bitcoin Trust’ta (GBTC), 1.24 milyar dolarlık pozisyonu olduğunu açıkladı.

su-zhu

Singapurlu bir yatırım şirketi olan Three Arrows Capital, Grayscale’in Bitcoin fonunda 1.24 milyar dolarlık pozisyonu olduğunu açıkladı.

SEC’ye sunulan belgeyle ortaya çıkan yatırıma göre şirket, Grayscale Bitcoin Trust’ta (GBTC) yüzde 6.1’lik paya sahip ve bu da 36 bin 969 BTC’ye karşılık geliyor.

Three Arrows Capital’in kurucu ortağı Kyle Davies, “Grayscale ekibiyle birlikte çalışmanın keyfini çıkarmaya devam ediyor ve ekosisteme daha fazla yatırım yapmak için sabırsızlanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Şirketin pozisyonu, Grayscale’in Bitcoin fonundaki en büyük pozisyon. Grayscale’de şu anda toplam 607 bin BTC bulunuyor.

Bu arada Davies, Kasım ayında fiyat 16 bin dolardayken yaptığı bir açıklamada, “Bence bu daha başlangıç. Hareket başladı. Uzun zamandır bizi ATH’lere götürecek bir hareket bekliyordum. Sanırım bunu göreceğiz. Bu durum beni iyi hissettiriyor” demişti.

Son olarak şirketin kurucusu ve CEO’su Su Zhu, yakın zaman önce yaptığı bir değerlendirme, 2021 yılında bir dizi merkez bankasının Bitcoin’i bir rezerv para olarak kullanacağını ileri sürmüştü.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: