Tether Gold borsada işlem görmeye başladı

Tether’in dün resmi olarak duyurduğu Tether Gold, bugün Bitfinex’te alım satıma açıldı.

Tether’in dün resmi olarak duyurduğu, bir ons altın ile 1:1 oranında desteklendiği belirtilen stabil kripto para Tether Gold (XAUT), bugün Bitfinex’te işlem görmeye başladı.

Kripto para, TSİ 17.30’da alım satıma açıldı ve XAUT/USD ile XAUT/BTC işlem çiftleriyle listeleniyor.

İlk birkaç saatte 57 XAUT işlem gördü. Bu, 1575 dolarlık mevcut fiyatlarla yaklaşık 90,000 dolar ediyor. Fiyat, ilk işlem gününde 1566 – 1621 dolar aralığında gidip geldi. XAUT, 1575 dolardan işlem görürken altın 1572 dolar seviyesinde bulunuyordu.

XAUT, hem Ethereum hem de TRON blok zincirinde çalışıyor. Şirket, açıklamaya göre, her bir token’ı destekleyen altını bir İsviçre kasasında saklıyor ve hiçbir saklama ücreti talep etmiyor.

Tether ve Bitfinex’in teknoloji direktörü Paolo Ardoino, fiziksel altının dijital karşılığına yönelik artan bir talep olduğunu belirterek “Tether Gold, fiziksel altın tutmanın dezavantajlarını ortadan kaldırarak hem fiziksel hem de dijital varlıkların faydalarını bir araya getiriyor.” demişti.

Tether, ilk olarak 2014 yılında USDT ile piyasaya çıkmıştı. Şirket, daha sonra avroya dayalı EURT ile offshore yuan’a dayalı CNHT’yi oluşturdu. Tether, ilerleyen dönemde petrole dayalı bir stabil kripto para çıkarmayı da planlıyor.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: