Telegram’ın 1.7 milyar dolarlık ICO’suna SEC darbesi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) mesajlaşma devi Telegram’ın 1.7 milyar dolarlık ICO’sunu durdurma kararı aldı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC), Telegram’ın 1.7 milyar dolarlık TON ICO’sunun arkasındaki offshore kuruluşlara karşı acil müdahale ve geçici sınırlama kararı aldı.

SEC adına açıklama yapan Stephanie Avakian, kararın Telegram’ın ABD piyasalarını yasa dışı olarak sattığını iddia ettiğimiz dijital token’larla doldurmasını önleme amacı taşıdığını ifade etti ve “Sanıkların yatırımcıları Gram ve Telegram’ın ticari faaliyetleri, finansal durumu, risk faktörleri ve menkul kıymet yasalarının gerektirdiği yönetim hakkındaki bilgileri sağlamadığını ileri sürüyoruz. Telegram, yatırımcıları korumak için oluşturulan köklü kurallara uymaksızın halka arzın avantajlarından faydalanmaya çalışıyor.” dedi.

Telegram, geçtiğimiz sene iki ayrı özel satış oturumunda toplamda 1.7 milyar dolar toplamıştı. Şirketin blok zinciri Telegram Open Network (TON) üzerinde çalışacak şekilde tasarladığı GRAM token’ları, TON henüz yayına girmeden bazı borsalarda satışa da sunuldu. Şu anda test ağında faaliyette olan TON’un bu ay veya önümüzdeki ayın başlarında yayına girmesi bekleniyordu.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: