Teknoloji devi Bosch, Fetch.ai ile ortaklık kurdu

bosch

Almanya merkezli dev teknoloji ve mühendislik firması Bosch ile blockzincir ve yapay zekâ teknolojisi şirketi Fetch.ai, bir blokzincir ağı için ortak çalışma yürütüyor.

Bosch’un resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre; şirket Fetch.ai ile işlevsel bir blokzincir ağı (v2.0 ana ağ) için çalışmalarda bulunuyor. Test aşamasındaki önemli birçok özelliğin kontrolü ise Şubat ayının sonuna kadar tamamlanmış olacak.

Bosch araştırma ekibiyle Fetch.ai’ın şu an vârolan dijital ekosistemi, blokzincirde olduğu gibi dağıtılmış cüzdan teknolojisiyle birleştirerek “Nesnelerin ekonomisi” (EoT) projesine dönüştürecekleri ve bu sayede mühendislik konusunda stratejik bir ilerleme kaydetmeyi plânladıkları belirtildi.

Cambridge merkezli Fetch.ai da yapay zeka (AI) teknolojisinin artık blokzincir teknolojisine giriş yapmasının önemine değinirken ve kendilerinin bunu sağlayacağını belirtiyor.

Fetch.ai teknoloji sorumlusu Jonathan Ward bir süredir Bosch ile çalıştıklarını ve açık, adil ve şeffaf dijital ekosistemleri gerçek dünyaya sunmak için çok heyecanlı olduklarını belirtti.

Bosch Araştırma’nın EoT projesinde sosyo-ekonomi, yapay zeka ve kriptoloji baş yöneticisi olan Alexander Poddey de Fetch.ai ile yaptıkları çalışmanın, “nesenlerin interneti” teknolojisi kavramının ekonomik ve sosyal gelişime katkısına değindi ve “Fetch.ai ile olan işbirliğimiz DLT tabanlı ekosistemlerin yönetimi açısından hayati derecede öneme sahip” dedi.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: