Tarihin en büyük sıçraması: Bitcoin hash rate’i patlama yaptı

Bitcoin hash rate’i 30 kentilyon hash artış göstererek 136 kentilyona ulaştı. Bu şimdiye kadar görülen en büyük sıçrama oldu.

Bitcoin üretmek için kullanılan donanımların toplam hesaplama gücünü ifade eden hash rate, son ölçümlere göre büyük bir sıçrama gerçekleştirdi.

Blockchain.com’dan elde edilen veriler, 29 Şubat’ta saniyede 107 kentilyon hash olarak kaydedilen hash rate’in 1 Mart 2020 itibari ile 136 kentilyon hash’e ulaştığını gösteriyor.

Dün yayınladığımız bir haberde, Mart ayında Bitcoin’i bekleyen büyük olayları sıralamış ve olası hash rate sıçramalarına dikkat çekmiştik. Bu konudaki beklentiler, henüz Mart ayının ilk gününde gerçeğe dönüştü.

Hash rate grafiği, kaynak: Blockchain.com

Büyüme, Bitcoin madenciliğine olan rağbetin arttığının işareti. Bu aynı zamanda en büyük kripto paraya duyulan güvenin de bir göstergesi. Rakam ne kadar yüksek olursa, bu Bitcoin blok zincirinin o kadar güçlü ve güvenli olduğu anlamına geliyor.

2020 yılında kripto para madenciliği sektörüne ciddi yatırımlar yapılmaya devam ediyor. Birçok yerde büyük madencilik tesisleri kurmak için çalışmalar sürerken madencilik ekipmanları üreticileri de son teknoloji ekipmanlarını piyasaya sürüyor. Son olarak Bitmain, piyasadaki en iyi cihazdan yaklaşık yüzde 40 daha fazla güce sahip Antminer S19 Pro cihazını görücüye çıkarmıştı.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: