Tarihin en büyük kripto para soygunuyla bağlantılı iki isim tutuklandı

Japon kripto para borsası Coincheck’ten 530 milyon dolarlık kripto para çalınmasıyla bağlantılı iki isim, XEM’leri ellerinden çıkarmaya başlayınca yakayı ele verdi.

Tarihin en büyük kripto para hırsızlığının adresi olan Japon kripto para borsası Coincheck’in hack’lenmesiyle bağlantılı iki kişi tutuklandı.

Haber sitesi FNN’nin aktardığına göre gelişme Tokyo polisi tarafından duyuruldu ve şüpheliler, siber araştırmacıların dark web’te yüzde 15 indirimle yaptıkları XEM satışı ile yakayı ele verdiler.

Konuyla ilgili olarak bir polis memuru, bilgisayar korsanlarını sıkı bir şekilde takip ettiklerini ve biri Osaka’dan diğeri de Hokkaido’dan olmak üzere iki kişiyi yakaladıklarını açıkladı. Osaka’lı ismin elinde 24 milyon XEM olduğu ve toplamda 200 ayrı hesaba erişim sağladığı ifade ediliyor.

Borsayı iflasa sürüklemişti

2018 yılında gerçekleşen bu saldırı, Japonya’nın en büyük kripto para borsalarından biri olan Coincheck’in çöküşüne neden olmuştu. Saldırı sonrası iflas eden borsa, birkaç ay sonra Monex Group tarafından devralındı.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: