SPK’nın deneyimli ismi Tuncay Yıldıran, Icrypex Yönetim Kurulu’na katıldı

Basın bülteni

Sermaye piyasalarının deneyimli ismi Tuncay Yıldıran, Icrypex Kripto Para Borsası Yönetim Kurulu üyeliğine getirildi.

Yıldıran, Sermaye Piyasası Kurulu’ndaki 19, İstanbul Takas ve Saklama Bankası A.Ş.’deki 4 yıllık mevzuat ve uygulama tecrübesini, halihazırda hukuk ve finans konularında danışmanlık hizmeti sunan Forseti Danışmanlık A.Ş.’nin kurucu ortağı ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak devam ettirmektedir. Kariyerinde Uluslararası Menkul Kıymet Otoriteleri Birliği (IOSCO) ve Finansal İstikrar Kurulu (FSB) nezdinde farklı çalışma ve eylem gruplarının başkanlığı ve üyeliği görevlerinde bulunmuştur.

Danışmanlık hizmetinin yanı sıra kripto varlıklar, blokzincir, kripto varlık borsaları gibi konularda çalışmaları, yazıları ve söyleşileri yer almaktadır. Ayrıca Bloomberg HT ve Ekotürk TV kanallarında çeşitli ekonomi programlarında, sermaye piyasaları, risk yönetimi, kripto paraların hukuki niteliği ve olası düzenlemeler ile ilgili yorumlarda bulunmaktadır.

Yıldıran, Icrypex Kripto Para Borsası Yönetim Kurulu üyeliği görevi ile bilgi birikimini ekosistem ile paylaşacak ve Türkiye’de kripto paraların gelişimine katkı sağlayacak.

Icrypex kripto para borsası hakkında

Türkiye’nin güvenilir kripto para borsası Icrypex’in kuruluşundan bu yana amacı; yatırımcılara șeffaf, doğru, hızlı işlem ve düșük komisyon prensipleri ile gerçek bir blokzinciri tecrübesi sunmak olmuştur.

Icrypex, tüm donanımlarını finansal ürünlere yönelik geliştirmiş Türk kripto para borsasıdır. 7/24 destek operasyonunu sürdüren ve sürekli Ar-Ge politikası ile kendi altyapı yatırımlarını yöneten Icrypex, Türkiye’nin ilk kurumsal yapıya sahip kripto para borsasını yaratarak müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmayı öncelikli amaç edinmiştir.

Yatırımcıların daha kaliteli, hızlı ve düşük maliyetli kripto para ve Bitcoin alım satımı yapabilmesine öncülük etmek için yola çıkan Icrypex, bugün kripto para piyasasında hızlı, güvenli ve kusursuz hizmet veren, ürün geliştirmede yenilikçi bakış açısına sahip nadir kripto para borsalarındandır.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: