Spark airdrop’u öncesinde 1.5 milyar XRP hareket etti

Spark airdrop’una saatler kala kripto para borsaları, çok sayıda transferle yaklaşık 1.5 milyar XRP taşıdı.

XRPL tarafından paylaşılan verilere göre, son 24 saat içinde büyük miktarda XRP transferi yapılıyor.

Bithumb ve Kraken başta olmak üzere kripto para borsaları, 12 Aralık’ta gerçekleşecek olan Spark airdrop’una çok az bir süre kala yaklaşık 1.5 milyar XRP taşıdılar. Transferler ortalama olarak 100, 200 milyonluk yığınlar halinde yapıldı.

Transferlerin toplam değeri 850 milyon dolara ulaştı. XRP’lerin büyük çoğunluğu ise Güney Kore’nin en büyük kripto para borsalarından biri olan Bithumb ile San Francisco merkezli bir başka önde gelen borsa Kraken tarafından yapıldı.

Bithumb, şimdiye kadar üç transferde 700 milyon XRP taşırken Kraken ise dört transferde 400 milyon XRP aktardı.

Son saatlerde önemli miktarlarda transfer hareketine rastlanan diğer borsalar ise Bittrex, Huobi, Coinbase ve Binance’ti. Tüm bu borsalar, Flare Networks tarafından yürütülen Spark airdrop’u için destek açıklamışlardı. Bilindiği üzere, 12 Aralık TSİ 03.00’te alınacak bakiye kayıtlarına göre, XRP yatırımcıları bire bir oranında Spark token’ı alacaklar.

Öte yandan Spark airdrop’unu destekleyen Paribu’nun cüzdanlarında da dün akşam 10 milyon XRP’lik bir hareket oldu.

Bu arada dün XRP Ledger üzerinde dikkat çeken bir başka transfer de Ripple’ın kurucularından olan ancak daha sonra şirketten ayrılan Jed McCaleb’in cüzdanına yapılan 265 milyon XRP gönderimiydi.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: