Sonunda bu da oldu: Zaman artık bir para birimi!

“In Time” filminde zamanın bir para birimi olarak kullanılması belki hepimizi şaşırtmıştı. Sonunda o film gerçek oldu.

İnsanlık tarihinde altın, gümüş, arpa… gibi unsurlar nesiller boyunca para birimi olarak kullanıldı, günümüzde ise kağıt para kullanılıyor fakat hiçbir uygarlık şimdiye kadar zamanı para birimi olarak kullanmadı!

“In Time” filminde zamanın bir para birimi olarak kullanılması belki hepimizi şaşırtmıştı. Sonunda o film gerçek oldu. İngiltere merkezli, çok uluslu bir girişim şirketi yıllar süren Ar-Ge çalışmaları sonucu “Becaz”  adı altında bir proje geliştirdi.

Peki, nedir bu Becaz?

Becaz (becaz.org), blockchain altyapısıyla geliştirilmiş, zamana bağlı bir kripto para birimidir. Becaz’da zaman hem ödeme hem yatırım aracı olarak kullanılıyor.

Becaz’ın en önemli ayrıcalıklarından biri de zamanı paraya dönüştürmek için “peer-to-peer” bir online eğitim platformu geliştirmiş olması. Bu platformda Becaz koinlerin madenciliği, şirketin kendi geliştirdiği Proof of Time (PoT) konseptiyle, bilgi yoluyla yapılır.

Ayrıca şirket, Becaz’ın bir ICO veya IEO projesi olmadığını açıkladı. Toplam arzın 821,000,000 olduğu Becaz koinlerin sadece 100,000,000 adedi yatırıma açıldı ve bu miktardan daha fazlasının satılmayacağı belirtiliyor. Becaz koinlerin büyük bir çoğunluğu ise ancak Becaz Learning (becaz.com) platformunda bilgi ile kazanılabilecek; böylece sadece parası olanlar değil, bilgisi olan insanlar da bu platformdan para kazanabilecekler ve Becaz koinlere yatırım yapabilecekler.

Zamanı gerçekten bir varlığa dönüştürmek için insanların bir ödeme aracına, bir para birimine ihtiyacı vardı. Bu aşamada Becaz, insanların harcadığı zamanın ve emeğin gerçek karşılığı olan kripto para birimini geliştirdi. Artık, blockchain sektörüne ciddi şirketler gerçek projelerle katılmaya başladı. Şirketin zamana bağlı para birimi, uzun süre konuşulacağa benziyor.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: