Son aylarda değerini üçe katlayan Cardano’dan (ADA) 5 büyük duyuru

Cardano’nun ana şirketi IOHK tarafından Shelley Virtual Summit’te açıklanan önemli gelişmeler vardı.

Shelley Virtual Summit etkinliğinde Shelley test ağını başarılı bir şekilde uygulamak, Cardano’nun ana şirketi IOHK’un açıkladığı tek duyuru değildi. Şirket, bir süredir açıklamayı düşündüğü projeleri için önemli çalışmalar yürütüyordu.

1. Shelley

Mainnet, 1 Temmuz’daki güncellemenin ardından çalışmaya hazır. Cardano blok zinciri daha önce böyle büyük bir güncelleme görmemişti. Ağdaki büyük geliştirme, kullanıcı deneyiminin yaşadığı değişimin görülmesi açısından önemli. Bu gelişmeler ve Temmuz ayının sonlarındaki Cardano hard forking’u, IOHK’un büyük gücünü koruması açısından mükemmel bir zaman gibi görünüyor.

2. Atlas Prism

IOHK CEO’su Charles Hoskinson tarafından sahnede anonsu yapılan Atlas Prism, oldukça hoş karşılandı. Atlas Prism, dünya çapında banka hesabı olmayan kişilerin Cardano blok zinciri üzerinde kişisel verilerini paylaşmalarını ve diğer blok zincirlerle de iletişim halinde olmalarını sağlayacak.

3. Project Katalyst

Project Katalyst’in 2020’nin 3. ya da 4. çeyreği itibariyle başlatılması bekleniyor. Kağıt üzerindeki detaylar ise Temmuz’da bitecek.

IOHK’un Cardano topluluğuna üçüncü armağanı ise, Voltaire olarak da adlandırılan Katalyst projesiydi. Projeye, gelecekte uygulamaya dönüşebilecek olan bir deneyim olarak bakılıyor. Topluluk onayından, demokratik modeller ve sosyal deneylerden elde edilen veriler dikkate alınarak IOHK, merkezi olmayan bir “hazine” sistemini geliştirmeyi amaçlıyor.

4. Project Atlas

Cardano, Atlas Projesi ile araç ve ürünleri daha ulaşılabilir hale getirmeyi planlıyor. Ayrıca, ‘staking’ havuzlarındaki performans istatistikleri için de ölçekler belirlenecek. Bu da kullanıcılara daha mantıklı bir yaklaşımla oy vermelerini sağlayacak temel bilgileri aktaracak.

5. cFund

IOHK zirvede ayrıca, Wave Financial Group ile ortaklığını da açıkladı. İki holding, sadece Cardano blok zincirini ve ürünlerini iyileştirmeyi amaçlayan bir girişime destek sağlamak amacıyla 20 milyon dolar civarında bir fon toplamayı hedefliyor. Hem IOHK hem de Wave, oraya 10’ar milyon dolar koyacak. Fon ayrıca dünya çapında 250 bin dolar ilâ 500 bin dolar arasında da yatırımlar yapacak.

Cardano (ADA), son aylarda etkileyici bir performans sergiledi. Bu güçlü performans, çoğunlukla Shelley hard fork’unun etkisiyle gerçekleşti. Söz konusu güncelleme, 29 Temmuz’da hard fork ile uygulamaya konacak. ADA, Nisan ayından bu yana yüzde 200 oranında değer kazandı. Kripto para, haberin yayına girdiği dakikalarda 0.095 dolardan işlem görüyor.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: