Son 5 yıl yüz güldürüyor: Bitcoin’in Şubat ayı performansları

2012 yılından bugüne bakıldığında Bitcoin, son 5 yılın Şubat aylarında yükseliş gösterdi.

Bitcoin, geçen ay iyi bir performans gösterdi. Ayı, 7160 dolar seviyesinde açan kripto para, 9327 dolar ile kapatarak yüzde 30’un üzerinde değer kazandı. Bu eğilim, özellikle Mayıs’ta gerçekleşecek blok ödülü yarılanmasına giderken önem taşıyor.

Aylık grafikte 2019’un Haziran ayından beri ilk “higher high” mumunu oluşturan Bitcoin, Şubat ayına güçlü bir şekilde yükseliş eğilimi ile girdi. Akıllardaki soru, kripto paranın Şubat ayında nasıl bir performans göstereceği.

Mevsimsellik, eğer Bitcoin’in fiyatı üzerinde etkili bir faktör ise tarihsel veriler, Şubat ayının da fiyat bakımından iyi geçebileceğini gösteriyor.

Bitcoin’in 2012’den bugüne kadarki Şubat ayı performanslarına göz atıldığında yükseliş ağırlık basıyor. Son 8 yılda Bitcoin, zamanının yüzde 75’inde Şubat aylarında yükseldi. Kripto para, 2012 ve 2014 yıllarında değer kaybına uğrarken geriye kalan her senede değer kazandı. Özellikle son 5 yılın Şubat aylarında Bitcoin sürekli arttı.

Aşağıdaki grafik, Bitcoin’in 2012 yılından 2019 yılına kadar Şubat aylarında nasıl bir performans sergilediğini ortaya koyuyor.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: