SoftBank destekli Blockchain projesi MarcoPolo’nun MarcoPay’i 200 bin kullanıcıyı aştı

SoftBank ve diğer bazı girişim sermayesi şirketleri tarafından desteklenen Blockchain tabanlı eşler arası elektronik nakit sistemi MarcoPolo Protocol’ün kayıtlı kullanıcıları 9 Mart’ta 200 bine ulaştı.

Sponsorlu

MarcoPay, dijital para ödemeleri, dijital para finansmanı ve DEX uygulamasının bir araya getirilmiş halidir ve MarcoPolo Protocol Uygulama Teşvik Fonu tarafından desteklenmektedir. MarcoPay App sadece 5 ay önce piyasaya çıktı ve halihazırda 200 binden fazla kullanıcısı var. Kullanıcılar dünyanın birçok ülkesinden geliyor ve platform, Tayland’da ödemeler için kullanılabiliyor.

MarcoPay App iki önemli misyonun taşıyıcısıdır:

  1. Global dijital para birimi kullanıcıları için Ödeme, DeFi ve DEX hizmetleri sağlar;
  2. MarcoPay, MarcoPolo Protocol Uygulama Teşvik Fonu tarafından desteklenen bir örnektir.

Yakın gelecekte, MarcoPay, SaaS ve açık kaynak yöntemiyle eşler arası elektronik nakit işinde çalışmak isteyen herhangi bir kuruluşa veya bireye sistem hizmetleri sağlayacaktır. Bu sistemler ve hizmetler ücretsizdir, ancak uygulamalar Marcopolo Protocol sistemine katılmalı ve MarcoPolo Protocol’deki diğer uygulama varlıklarıyla ara bağlantıyı kabul etmelidir.

Kasım 2019’dan bu yana, MarcoPolo Protocol’ün resmi Telegram grubuna 133.685’ten fazla kişi katıldı. Ana grubun yanı sıra Türk, Güney Kore, Endonezya, Vietnam ve Rus grupları da bulunuyor. Türk topluluğu 1.500 kişiye, Güney Kore topluluğu 2.000 kişiye ve Rus topluluğu 6.500’den fazla kişiye ulaştı. MarcoPolo Protocol’un Twitter takipçileri ise 60 bini geride bıraktı. MarcoPolo Protocol, şüphesiz şimdiye kadar 2020’deki en sıcak blok zinciri projelerinden biri. Projenin sanal parası MAP, 5 milyondan fazla kullanıcısı olan popüler kripto para borsası Kucoin’de listeleniyor.

Şu an itibariyle MarcoPay; POB, Airdrop, Helfprice BTC Launchpad, Milione, vb. gibi birçok etkinliğe imza attı. MarcoPay’ın çeşitli etkinlikler sayesinde çok sayıda kullanıcısı var. Buna ek olarak, Tayland’daki birçok restoran MarcoPay’ı kripto para birimleri ile ödeme yapmak için kullanabilir. Gelecekte Güneydoğu Asya, Güney Amerika, Güney Kore ve Türkiye gibi birçok bölgede daha fazla ödeme ürünü uygulanacak ve desteklenecek.

MarcoPolo Protocol’ü tanıyın

MarcoPolo Protocol (MAP), Softbank’ın stratejik yatırımda bulunduğu yeni bir eşler arası elektronik nakit sistemi altyapısıdır. Birden fazla halka açık zincir aracılığıyla TPS (saniye başına işlem sayısı) paylaşımı ve akıllı zamanlamayı mümkün kılmanın yanı sıra eşler arası nakit sisteminin, tüm Blockchain ağı arasında sınırsız sayıda TPS ve optimum GAS ücretinin keyfini çıkarmasını amaçlıyor.

MarcoPolo Protocol, diğer tüm halka açık zincirlerden farklıdır. Ethereum’un kusurlarını telafi etmek için kurulmadı. Daha ziyade, Satoshi’nin eşler arası nakit sistemi misyonunu tamamlamayı hedefliyor. Satoshi Nakamoto’nun elektronik nakit sisteminin misyonu henüz yayılmış değil.

Protokol, tüm Blockchain dünyasını kapsayacak bir birlikte çalışabilirlik altyapısı oluşturmayı hedefliyor. MarcoPolo Protocol, birden çok varlığı destekleyen bir çoklu zincir teknolojisi mimarisidir.

Bitcoin’in Nakamoto’nun Bitcoin white paper’ını yayınlamasından bu yana geçen on yılın ardından elektronik nakit sistemi olarak kullanılmasını engelleyen uzun işlem onay süresi, yüksek işlem ücretleri ve ölçeklenebilirlik gibi birçok problemi var.

Bu problemler için bir takım çözümler olsa da yine de bu çözümler tamamen çözüm olamıyor. MarcoPolo, ödeme sistemine sharding, cross-chain, on-chain governance gibi yeni teknikler getirmeyi umuyor.

Ekip, TPS ve kripto varlık paylaşımını ve birlikte çalışmayı gerçeğe dönüştürmek için çok zincirli bir kaynak paylaşım teknolojisi mekanizması tasarladı. Bu sayede sınırsız sayıda TPS genişlemesi ve tüm Blockchain varlıklarının serbest eşler arası birlikte çalışabilirliği mümkün oluyor. MarcoPolo, sınırsız genişleyen bir Blockchain eşler arası elektronik nakit sistemi altyapısı oluşturmayı taahhüt ediyor. Bu altyapı, sadece bir teknoloji altyapısı değil aynı zamanda varlıkların serbest akışı için ticari bir altyapı.

MarcoPolo Protocol topluluğuna katıl

MAP, önde gelen kripto para borsası Kucoin’de alınıp satılabilir

Daha fazla bilgi için marcopolo.link adresini ziyaret edin.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: