Silk Road’un hapisteki patronundan kaotik Bitcoin senaryosu

Dönemin en ünlü karanlık ağ pazar yeri Silk Road’un hapisteki kurucusu Ross Ulbricht, Bitcoin fiyatına ilişkin detaylı bir fiyat analizi yayınladı. Ulbricht, Elliott dalga prensibine dayandığı analizinde Bitcoin’in 2800, hatta 1200 doları görebileceğini ileri sürüyor.

Dönemin en ünlü karanlık ağ pazar yeri Silk Road’un hapisteki kurucusu Ross Ulbricht, Bitcoin’e ilişkin yaptığı fiyat analizini paylaştı.

Ömür boyu hapis cezası alan Ulbricht, dün Medium aracılığıyla yayınlanan bir yazıda, Bitcoin fiyatının önemli ölçüde düşüş yaşayabileceğine dair güçlü bir sinyal olduğunu vurguladı.

Ulbricht’in Eliott dalga prensibine dayanan yeni fiyat analizine göre, lider kripto para 1200 dolara kadar düşebilir.

Ulbricht, Bitcoin’in şu anda II ile gösterilen düzeltme dalgasının sonlarında olduğunu ancak bu dalganın C ayağının henüz tamamlanmadığını vurguluyor. Ulbricht’e göre, bu düzeltme dalgasının ne kadar uzayacağını ve süresini tahmin etmek zor fakat önceki iki ayı piyasasının yüzde 86 ve yüzde 94’lük gerileme ile sonuçlandığı göz önüne alınırsa tablo daha da kötüleşebilir.


Silk Road kurucusu, benzer bir fiyat düşüşünün Bitcoin’i 2800 ya da 1200 dolara kadar çekebileceğini ileri sürüyor. Ulbricht, II ile gösterilen düzeltme dalgasının A ayağında fiyatın yüzde 84 düştüğünü, C ayağında da benzer bir düşüşün fiyatı 2200 dolara indireceğini belirtiyor ve daha sonra şöyle diyor:

“Süre açısından, eğer C ayağı, A ayağı kadar zaman alırsa düşüş önümüzdeki Haziran-Temmuz aylarında tamamlanacak.”

Bu noktada Ulbricht, bu C ayağının 2021’e kadar uzayabileceğini de göz ardı etmiyor.

Öte yandan Ulbricht, Bitcoin’in 2019’un en yüksek seviyesi olan 14 bin doların üzerine çıkması durumunda bu düşüş senaryosunun geçersiz kılınacağını ancak böyle bir geri dönüşün ona göre mümkün olmadığını ifade ediyor.

Ulbricht, “Eğer fiyat 14 bin doların üzerine çıkarsa değerlendirmemizi yeniden gözden geçirmeliyiz ama bu noktada bu bana pek mümkün olmayan bir senaryo gibi görünüyor.” ifadelerini kullanıyor.

Son olarak Ulbricht, “II. dalganın sonunda I. dalganın sonunda görülen aşırı iyimserlikle aynı derecede aşırı kötümserlik ve muhtemelen Bitcoin’e karşı düşmanlık gösterilecek. Böyle bir ortamda satın almak cesaret isteyecek ama III. dalganın fiyatları yeni zirvelere götürmesinin sağlayacağı getiri buna değecektir.” notunu düşüyor.

Silk Road ve Bitcoin

Uyuşturucudan silaha birçok yasa dışı ürünün satıldığı bir platform olan Silk Road’daki alışverişlerde ödeme yöntemi olarak Bitcoin kullanılıyordu. Platformun Bitcoin cüzdanlarında 200,000’i aşkın Bitcoin bulunduğu tahmin ediliyordu. ABD Adalet Bakanlığı, Silk Road’a el koyulduktan sonra bu Bitcoin’lerin yaklaşık 144,000’i bir dizi açık artırmada satmıştı. Açık artırmalar, 2014 ve 2015’te gerçekleştirilmişti. Satışlardan 48.2 milyon dolar elde edilirken her bir BTC, ortalama 334 dolardan verilmişti. Bu BTC’lerin 32,000’i ise ünlü milyarder Tim Draper satın almıştı.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: