Sektörün önemli isimlerinden 2021 Bitcoin tahminleri

bitcoin

Kripto para sektörünün bazı önde gelen isimleri, 2021 yılı için Bitcoin fiyat tahminlerini paylaştı.

Tahminlerini Token Daily’ye açıklayan bu isimler, genel olarak 2021 yılının Bitcoin için büyük bir yıl olacağına inandıklarını söylüyorlar.

Yatırım şirketi CoinShares’ın baş strateji sorumlusu Meltem Demirörs, Bitcoin’in 100 bin doların üzerine çıkmasını bekliyor. Kripto para alanındaki en büyük yatırım şirketlerinden Pantera Capital’in yöneticilerinden Joey Krug ise Bitcoin’in 100 bin dolar, Ethereum’un ise 2 bin dolar olacağını öngörüyor.

Kripto para borsası OKCoin’in COO’su Jason Lau, kurumsal oyuncuların lider kripto parayı satın almak için adeta yarışacaklarını söylyüor. Lau, “Bitcoin’in kurumsal olarak benimsenmesi, daha da güçlenecek, Bitcoin haber döngüsünü domine edecek ve bu fiyatları yukarı taşıyacak. 2020 yılının ikinci yarısı sadece yaşanacakların fragmanıydı.” ifadelerini kullandı.

Bitcoin ödül platformu Lolli’nin CEO’su Alex Adelman, Tesla gibi halka açık şirketlerin bilançolarına Bitcoin’i de dahil edeceklerine inandığından dolayı kurumsal olarak daha fazla benimsenme bekliyor.

Fon yönetimi şirketi Three Arrows Capital’in kurucusu ve CEO’su Su Zhu, bunu bir adım daha ileri taşıyarak bir dizi merkez bankasının Bitcoin’i bir rezerv para olarak kullanacağını öne sürüyor.

Bu arada diğer yöneticiler de önümüzdeki sene yasal düzenlemelerin sorunlar yaratmasını öngörüyorlar.

Square Crypto’dan Matt Corallo, regülatörlerin kripto para endüstrisine yönelik saldırılarını artıracağını tahmin ediyor. Volt Capital’den Imran Khan, ABD’de düzenlemeler, yeni gelişen bu alanın büyümesini engellediği için merkezi olmayan finansta (DeFi) iki dünyanın oluşacağını öngörüyor. Khan, Asya’nın bu konuda ABD’den daha özgür ve yenilikçi olacağını tahmin ediyor.

Ancak herkes düzenleyicilerin kripto para sektörünün büyümesini engellemesini beklemiyor. Blockchain Capital’den Joshua Rivera, Grascale’in GBTC’si ve Bitwise’ın BITW’si dijital varlık fonu ürünlerindeki fahiş primler nedeniyle ufukta bir Bitcoin ETF’i görüyor.

Ek olarak Castle Island Ventures’tan Matthew Walsh, düzenlemelerin BTC lehine gelişeceğini ifade ediyor:

“SEC’nin 15c3-3 kuralı uyarınca saklama hizmetleri konusundaki netliği, sektöre daha yüksek düzeyde kurumsal katılımın önünü açacaktır. Bir ABD merkezli emeklilik fonu, Bitcoin aldığını ilan edecek ve birden fazla Bitcoin ETF’i onaylanacak.”

CMT Digital’den Colleen Sullivan da 2021’in düzenleyicilerin yılı olacağını iddia ediyor.

Bessemer Venture Partners’tan Casey Caruso, kurumlar tarafından tutulan Bitcoin miktarı yüzdesinin ikiye katlanacağını, çoğu token’ın değer kaybedeceğini belirtiyor.

Son olarak The Block’tan Larry Cermak, PayPal’ın Ethereum üzerinde bir stabil kripto para çıkaracağını, stabil kripto paraların alım satım dışındaki alanlarda da kullanılacağını, halka açılacak olan Coinbase’in piyasa değerinin bir noktada 80 milyar doların üzerine çıkacağını, FATF kurallarının uygulanmaya başlanıp bunun kriptodan kriptoya işlem yapılan borsalar üzerinde baskı oluşturacağını kaydediyor.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: