Şant Manukyan: Bitcoin’de sıradaki hedef 10,400 dolar

İş Yatırım Uluslararası Piyasalar Müdürü Şant Manukyan, Bitcoin’deki mevcut hareketin hedefinin 10,400 dolar olduğunu söyledi.

İş Yatırım Uluslararası Piyasalar Müdürü Şant Manukyan, İş Yatırım’ın Youtube kanalında yayınlanan bir videoda Bitcoin ve Dolar/Türk Lirası’nı değerlendirdi.

Manukyan, Bitcoin’deki mevcut hareketin hedefinin 10,400 olduğunu belirterek “Ara çekilmeler mutlaka olacaktır ama 9400 – 9400 seviyelerinin aşılmasını önemsiyorum. Bence bu kuvvetli bir dönüş hareketi oldu.” dedi.

Manukyan’ın Bitcoin hakkındaki yorumları şöyleydi:

“Bitcoin’de 9400 – 9600 seviyelerinin aşılması ile biraz daha momentum kazanıldığını gördük. Hareket, biraz daha yukarıya doğru devam edecektir diye düşünüyorum. Bu hareketin hedefi 10,400’lü seviyeler. Bitcoin için özel hazırlanmış indikatörlere baktığımızda hareketin yukarı devam edeceğine dair işaretler, bence kesildiğine dair işaretlerden daha fazla. Dolayısıyla bundan sonraki hedefi 10,400 olarak görebiliriz. Ara çekilmeler mutlaka olacaktır ama 9400 – 9400 seviyelerinin aşılmasını önemsiyorum. Bence bu kuvvetli bir dönüş hareketi oldu.”

Analist, Dolar/Türk Lirası için ise şu şekilde konuştu:

“TL’nin problemi aslında kurun yukarı gidiyor olması değildi. TL’nin problemi volatilitenin çok düşük tutulmasıydı. Bu çok doğru bir strateji değil. Neticede burası bir gaz vanası. Yukarı doğru gitmesi, hem biraz içerideki stresi atmamızı sağlayacak bir gelişme hem de hatalı bir politika olduğu düşünülüyorsa, bunun bir yansıması olarak okunabilir. Volatilitenin bu kadar düşük olmasının çok doğru olduğunu zannetmiyorum. Yukarı kırılma, swap kararı ile beraber aşağı doğru geldi. Kur tarafında globale bağlı olarak, globali göz ardı edemeyeceğimiz şekilde yükseliş devam edecek.”

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: