Samsung’un token hediyeli Blockchain dostu telefonundan ilk görüntüler

Samsung’un Klaytn ile iş birliği içinde piyasaya sürdüğü Blockchain dostu telefon Klaytn Phone’dan ilk görüntüler ve detaylar ortaya çıktı.

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi Samsung ve Klaytn, yeni model Blockchain dostu telefon hakkındaki detayları açıkladı.

Daha önce bildirdiğimiz gibi, mesajlaşma uygulaması Kakao’nun bir alt kolu olan Ground X ile iş birliği içinde geliştirilen cihaz, Klaytn Phone olarak adlandırılıyor ve Ground X’in Klaytn Blockchain platformuyla destekleniyor.

Paylaşılan detaylara göre, Klaytn Phone’un üç farklı versiyonu var. Bunlardan ilki Galaxy Note 10’un bir versiyonu, diğer ikisi ise Galaxy Note 10 Plus’ın 256 GB ve 512 GB’lık modelleri. Cihazın normal Samsung modellerinden en temel farklı, dahili bir kripto para cüzdanı ve Klaytn blok zincirinde çalışan Blockchain uygulamaları ile yüklü olarak gelmesi.

Klaytn Phone‘un internet sitesine göre, bu uygulamalar aşağıdaki gibi.

  • Piction Network: Dijital içerik sağlayıcısı
  • WomansTalk: Alışveriş platformu
  • Haemuk: Yemek uygulaması
  • Fitsme: Güzellik platformu
  • Antube: Mobil video platformu


Telefonda ayrıca Klaytn’ın token’ı için yerleşik bir Klay cüzdanı da var. Telefonu satın alanlara 2000 KLAY da hediye edilecek fakat bu token’ların değeri henüz belli değil, çünkü Klay herhangi bir borsada listelenmiyor. Bu ayın sonlarında Güney Kore’nin en büyük borsalarından Upbit’te listeleneceği söyleniyor.

Telefon şu anda yalnızca Güney Koreliler tarafından satın alınıp kullanılabiliyor ve sadece SK Telecom operatörü ile uyumlu. Blockchain dostu cihazın en temel modeli 1044 dolara, 256 GB’lık modeli 1169 dolara ve 512 GB’lık modeli ise 1251 dolara satılıyor.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: