Samsung kıvılcımı ile başlayan altcoin yükselişi yüzde 900’e ulaştı

Blockchain tabanlı canlı yayın platformu Theta.tv’nin Samsung telefonlarına dahil edileceği haberi, TFUEL’in yüzde 900’e varan bir yükseliş yaşamasını sağladı.

Blockchain tabanlı bir canlı yayın hizmeti olan Theta.tv’nin birkaç gün önce Samsung Galaxy telefonlarına dahil edileceği bildirilmişti.

Salı günü açıklanan iş birliği kapsamında Theta.tv platformu, on milyonlarca Samsung Galaxy telefon sahibinin kullanımına sunulacak. Platformdan canlı yayınların ABD’deki tüm yeni Galaxy S20 akıllı telefonlara önceden yüklenmiş olarak gelen Samsung Daily’nin arayüzüne yerleştirileceği belirtiliyor. Güncelleme ayrıca Galaxy S10, Note 10 ve Note 9 gibi diğer cihazlara da gönderilecek.

Theta.tv’yi Twitch gibi popüler video oyunu canlı yayın hizmetlerinden ayrıran şey, izleyicilerin video izleyerek TFUEL olarak bilinen Theta token’larını kazanma olanağı. Kullanıcılar ayrıca dilerlerse yayıncılara TFUEL bağışında bulunabiliyor ve bu token’ları bir borsada alıp satabiliyor.

Kullanıcılar, Samsung Daily arayüzü sayesinde Theta.tv yayınlarıyla doğrudan etkileşim kurabilecekler ve bir bakıma Samsung telefonları üzerinden TFUEL kazanabilecekler.

Aslında Samsung ile Theta arasındaki iş birliği yeni değil. Samsung NEXT fonu, 2017 yılında Theta Labs’a yatırım yapmıştı.

Haberin etkisi ile TFUEL yüzde 900 ve THETA yüzde 100 arttı

Haber henüz duyurulmadan önce her iki kripto parada da etkisini göstermiş görünüyor. 19 Mayıs günü, hem TFUEL hem de THETA’da yükselişin başlangıcı olarak işaretlenebilir. O günden bu yana TFUEL, bir miktar geri çekilmeden önce yüzde 870’lik çarpıcı bir artış yaşadı. THETA ise aynı periyotta yüzde 100’lük bir yükselişe imza attı.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: