Sadece Ethereum’a (ETH) yönelen yeni bir yatırımcı grubu görülüyor

Kripto para alanındaki en büyük yatırım şirketi Grayscale, 2020’de Ethereum’u önceleyen veya sadece Ethereum’a yatırım yapan yeni bir yatırımcı grubunun ortaya çıktığını söylüyor.

Kripto para yatırım şirketi Grayscale Investments’ın genel müdürü Michael Sonnenshein, Bloomberg’e verdiği röportajda, 2020’ye kadar çoğu yatırımcı için ilk durak Bitcoin iken bu yılla beraber giderek artan sayıda yatırımcının yalnızca Ethereum ile ilgilendiğini söyledi.

Sonnenshein, “2020 boyunca Ethereum’u önceleyen ve bazı durumlarda ise sadece Ethereum’a yatırım yapan yeni bir yatırımcı grubu gördük. Bir varlık sınıfı olarak Ethereum’a olan inanç büyüyor.” dedi.

DeFi alanında görülen patlayıcı büyüme, Ethereum için yaz aylarından bu yana önemli bir katalizör oldu. Ayrıca yakın zaman önce başlatılan Ethereum 2.0 da Ethereum’daki büyümeye kayda değer bir katkı sağladı.

Bybt verileri, kurumsal yatırımcılar tarafından tercih edilen Grayscale’in Ethereum fonuna son bir hafta içinde 137 bin 467 ETH girişi olduğunu gösteriyor. Mevcut fiyatlarla bu miktar, yaklaşık 82 milyon dolar yapıyor. Son bir ayda alınan miktar ise 160 milyon dolar değerinde 265 bin 606 ETH. Ethereum (ETH), Grayscale tarafından tutulan toplam kripto varlıklar içinde yüzde 14’lük bir paya sahip.

ETH, haberin yayına girdiği TSİ 00.40 itibari ile 595 dolardan alıcı buluyor.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: