Risk sermayedarı: Bitcoin fiyatı, büyük bir finansal krizde debelenecek

Blockchain Capital’den Spencer Bogart, Bloomberg’e verdiği röportajda Bitcoin’in şiddetli bir krizde fiyat açısından iyi performans göstereceğine inanmadığını söyledi.

Girişim sermayesi şirketi Blockchain Capital’den Spencer Bogart, Bitcoin’in uzun vadede güvenli liman varlığı olacağını söyledi. Bununla beraber Bogart, Bitcoin fiyatının çeşitli ekonomik olaylar sırasında nasıl davranacağına ilişkin farklı görüşlere sahip.

Bloomberg’e bir röportaj veren risk sermayedarı, parasal devalüasyon risklerinin Bitcoin’in fiyatını yükseltebileceğini düşünüyor. Bogart, şu yorumu yapıyor:

“Uzun vadede Bitcoin’in kesinlikle bir güvenli liman olacağını düşünüyorum. […] Parasal devalüasyon riskleri ve bunun gibi şeylerle karşılaştığınızda Bitcoin kesinlikle çok cazip görünüyor ve bence bu, son fiyat artışında büyük bir itici güçtü.”

Öte yandan Bogart, Bitcoin’in ciddi bir ekonomik krizde fiyat açısından iyi performans göstereceğine inanmadığını söyledi.

Bogart, bu konuda, “Gerçekten şiddetli krizlerde, bir likidite krizi veya başka bir küresel finansal krizde Bitcoin’in fiyat açısından debeleneceğini ve bekleneni vermeyeceğini düşünüyorum.” dedi.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: