Ripple’ın kurucu ortağı, 2021’e muazzam XRP kâr satışlarıyla girdi

Ripple’ın kurucu ortaklarından olan ve daha sonra şirketten ayrılarak Stellar Lumens’i ortaya çıkaran Jed McCaleb (fotoğrafta sağda) 2021’e müthiş XRP kâr satışlarıyla girdi.

2020’de XRP satışlarından 411 milyon dolar aldı

McCaleb, XRP’nin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile olan savaşına rağmen 2020’de satışlarından 411 milyon dolarlık kâr elde etti ve toplam kârını da 546 milyon dolara çıkardı.

Blokzincir takip hesabı Whale Alert’e göre; McCaleb’in şu anda elinde bulunan XRP’ler ve sattıklarından elde ettiği kâr ile oluşan meblağ yaklaşık 1.2 milyar dolara tekabül ediyor ve bu da onu kripto evrenin en zengin bireylerinden biri yapıyor.

Bilindiği üzere 2013’te Ripple’dan ayrılan McCaleb daha sonra kendi girişimi olan Stellar’ı kurmuştu. McCaleb 2016’da Ripple ile yaptığı güncellenmiş anlaşma sonunda elinde bulundurduğu XRP’leri toplu olarak satamıyor ve bunu bölüm bölüm yapma hakkına sahip… Her sene bu hakkını sonuna kadar kullanan XLM kurucusu, zaman geçtikçe daha çok XRP satma hakkına sahip oluyor.

2014’te yapılan anlaşma gereği McCaleb her hafta belli bir miktar XRP satabiliyordu ancak 2016’da bu anlaşma revize edildi. 2020’nin Ağustos ayı itibariyle McCaleb günlük ortalama 1.74 milyon XRP satıyordu ve bu da yaklaşık 547 bin dolara denk geliyordu. Bilinciği üzere SEC’nin Ripple’a açtığı dava XRP’de çok ciddi bir düşüş yaşanmasına sebep oldu ve bu rakam şu anda 400 bin dolara kadar düşmüş durumda.

Hâlâ 3 milyar 274 milyon XRP’si var

Whale Alert’in araştırmasına göre McCaleb şu anda elinde hala 3 milyar 274 milyon XRP tutuyor. Eğer bu XRP’ler de 2020’de olduğu şekilde, aynı oranda satılırsa 3 yıldan biraz daha az bir sürede bitmiş ve piyasaya girmiş olacak.

Öte yandan McCaleb’in XLM’i de çok ciddi artışlar görmeye devam ediyor ve haberin yazıldığı dakikalarda yaklaşık 0.25 dolardan işlem görüyor.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: