Ripple’ı dava eden SEC’ye karşı Beyaz Saray’a dilekçe

XRP yatırımcıları, Ripple’ı dava eden SEC’ye karşı bir kampanya başlattı. 100 bin imzaya ulaşılırsa dilekçe ABD Başkanı tarafından incelenecek.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) yatırımcıları korumak için getirilen kuralları ihlalinden ötürü Ripple’a karşı dava açması, birçok XRP yatırımcısının büyük paralar kaybetmesine yol açtı. Dava haberiyle birlikte XRP fiyatı yüzde 60’lara varan oranda düşüş yaşadı.

Ripple şirketi de geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, SEC’yi ‘masum’ XRP sahiplerine zarar vermekle suçladı. SEC’nin Ripple’a karşı bu hamlesi, XRP yatırımcılarını kuruma karşı kenetlendirdi.

Beyaz Saray’ın “we the people” bölümünde konuya ilişkin bir kampanya başlatıldı. Burada yazılı olan dilekçede, federal hükümetten XRP’Yi bir para birimi olarak kabul etmesi istendi. Dilekçeyi 2 Şubat itibari ile 10 bin kişi imzaladı.

Dilekçede şu ifadelere yer verildi:

“Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, menkul kıymet yatırımcılarını korumakla görevlidir. Bununla birlikte, FinCEN tarafından zaten bir para birimi olarak kabul edilen XRP’nin menkul kıymet olduğunun iddia edildiği anlamsız bir dava açtılar. Bu dava nedeniyle, 40 milyar dolarlık piyasa, şirketler uyumluluğu sağlamak için çabalarken hızla düşüyor. Milyarlarca dolar, hızla piyasadan siliniyor ve en önemlisi, SEC’nin korumakla görevli olduğu yüz binlerce sıradan Amerikalı telafisi mümkün olmayan zararlara maruz kalıyor.

SEC şikayeti, XRP sahiplerine zarar veriyor ve bu şikayetten derhal vazgeçilmeli. ABD hükümeti, FinCEN tarafından belirlendiği üzere, XRP’nin bir para birimi olduğu konusunda rehberlik etti.”

Dilekçenin ABD Başkanı tarafından incelemeye alınması için 28 Ocak’a kadar 100 bin imza gerekiyor.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: