Ripple’ı 21, SEC’yi 3 avukat savunacak

christine-lagarde

Avrupa Merkez Bankası başkanı Christine Lagarde’dan Bitcoin değerlendirmesi geldi. En büyük kripto paranın regüle edilmesi gerektiğini belirten Lagarde, “Bitcoin son derece spekülatif bir varlık” dedi.

Reuters’in çevrim içi Next konferansında açıklamalarda bulunan Lagarde, Bitcoin’in bazı komik, eğlenceli sektörlerin yanında, tamamen illegal, yasak ve para aklayan faaliyetlerde de kullanıldığını söyledi:

“Kesinlikle regüle edilmesi gerekir ve bunun küresel çapta bir mutabakat ve çalışmayla yapılması şart. Eğer bir kaçış noktası olursa, bu nokta kullanılır. Bu yüzden küresel bir iş birliği ve çok taraflı bir hareket kesinlikle en gerekli olan uygulamadır. İster G-7 tarafında, ister daha geniş bir perspektifle G-20 tarafında, ama mutlaka küresel şekilde yapılmalı.”

Dijital euro açıklamaları

Dijital euro konusuna da değinen Lagarde, “Henüz dün ECB olarak, dijital euro için çok ciddi bir konsültasyon yaptık. Yüksek derecede katılım oldu. 8 binden fazla insan çevrimiçi olarak programımıza katıldı ve yüksek seviyede cevaplar verdiler. Bu yüzden yolumuza devam ediyoruz. Avrupalıların taleplerine cevap verebilen güvenli bir sistem yaratmak için dikkatli şekilde ama durmadan devam ediyoruz” dedi.

Konu hakkında belirli bir zaman dilimi vermenin zor olacağını ancak güvenli bir sistem için de ciddi bir zaman geçmesi gerektiğini belirten Lagarde, şu ifadeleri kullandı:

“Bir zaman vermek zor. Fintech dünyasında işler aşırı hızlı şekilde ilerliyor. Biz hızdan çok güvenli gitmeyi istiyoruz. Alarm durumunda değiliz. Hızlı değil, sağlam gitmeliyiz. Sürecin 5 yıldan fazla sürmemesini umuyorum”

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: