Ripple’dan MoneyGram’e en az 30,000,000 XRP

Ripple’ın üçüncü çeyrekte para transferi şirketi MoneyGram’e 9.3 milyon dolarlık XRP verdiği açıklandı.

xrp (3)

Para transferi şirketi MoneyGram’in açıkladığı finansal sonuçlarla Ripple’ın 2020’nin üçüncü çeyreğinde MoneyGram’e 9.3 milyon dolarlık XRP teşvik ödemesi yaptığı ortaya çıktı.

Nasdaq’ta listelenen şirket, Ripple’ın 9.3 milyon dolar ödeme yaptığını fakat 400 bin doların işlem ve alım satım masraflarına gittiğini, net kazanç olarak 8.9 milyon dolar kaldığını bildirdi.

MoneyGram, bu ödemeleri gelir yerine “pazar geliştirme ücretleri” olarak sınıflandırıyor. Şirket, Ripple’ın ödemelerde XRP kullanılan ODL ürünü aracılığıyla gerçekleşen işlem hacmine göre ödeme alıyor.

Önceki çeyrekle karşılaştırılırsa MoneyGram, son çeyrekte Ripple’dan 5.8 milyon dolar daha az ödeme aldı.

Ripple ve MoneyGram, geçen sene Haziran ayında ortaklık kurmuştu. Anlaşmanın bir parçası olarak Ripple, MoneyGram’e 50 milyon dolarlık yatırım yapmış ve şirketin yaklaşık yüzde 10 hissesini almıştı. İki şirket arasındaki ortaklık 2023’ün Temmuz ayında son bulacak.

XRP’leri alır almaz satıyoruz

MoneyGram’den bir yetkili, geçtiğimiz aylarda Ripple’dan elde ettikleri XRP’leri alır almaz sattıklarını söylemişti. XRP yatırımcıları ise, bu gibi XRP satışlarının fiyatı baskıladığı nedeniyle Ripple’ı eleştiriyor.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: