Ripple’dan dev ulusal banka ile büyük anlaşma

Mısır’ın en büyük bankası olan Mısır Ulusal Bankası (NBE), Ripple’ın RippleNet ağına katıldı.

Mısır’ın en eski ve en büyük bankacılık kuruluşu olan Mısır Ulusal Bankası, RippleNet’e katıldı.

Mısır’daki haber sitesi Youm7’deki habere göre; Blockchain devi Ripple, Mısır Ulusal Bankası (NBE) ile bir iş birliğine imza attı.

Toplam aktifler bakımından en büyük Mısır bankası olduğu bilinen NBE, ülkede Blockchain teknolojisini kullanan ilk bankacılık kurumu oldu. Banka artık RippleNet ağının bir üyesi olduğu için sınır ötesi ödemeleri çok hızlı ve ucuz maliyetle yapabilecek.

NBE başkan yardımcısı Dalia El-Baz, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, RippleNet’te halihazırda 300’den fazla kurum bulunduğunu ve bu sayının gelecekte “katlanarak büyümesinin” beklendiğini söyledi. Yeni ortaklık ile sağlanan faydalardan bahseden El-Baz, NBE’nin likidite yönetimini geliştirebileceğini ve yabancı para birimlerinde kazançlarını artırabileceğini belirtti.

Ken Research’e göre Mısır, dünyanın beşinci büyük havale piyasasına sahip ve toplam işlem değeri olarak da 20,5 milyar dolara ulaşacağı tahmin ediliyor. Bu da Ripple’ın ülkede kendisine bir ortak bulmasının ne kadar önemli olduğunu gösteriyor.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: