Ripple yöneticisi: Merkez bankaları ile görüşüyoruz

birla

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu SEC ile mahkemelik olan ve yatırımcılarının çok büyük soru işaretleri taşıdığı Ripple, bu problemlerle uğraşırken aynı anda projelerine ve çalışmalarına da devam ediyor.

Ripple genel müdürü Asheesh Birla son olarak American Banker tarafından düzenlenen bir web seminerinde şirketin ortaklarının ve müşterilerinin dijital ödemelere bakış açılarının nasıl değiştiğini anlattı.

Birla, Ripple’ın getirdiği çözümlerin bankalar ve kurumlar tarafından benimsenmesinde koronavirüs pandemisinin büyük etkisi olduğunu belirtirken pandemi başlamasaydı belki de bu sürecin 10 sene olabileceğini söyledi:

“İnsanlar artık geçmişte farkına varmadıkları kolaylıkları görüyorlar. Kaynaklarını teknolojiye ve modernizasyona yatırım yapmak için kullanıyorlar.”

Birla’ya göre Ripple’ın ortakları Ripple Solutions sistemini kullanma konusunda adeta bir ‘patlama’ yaşadı. Birla ayrıca şirketin sadece ödemeler konusunda değil, kredi verme ve borç konusunda da çözümler üretmeye başladığını söyledi:

“Bankacılık ve finans kurumu bünyesindeki ortaklarımız için mükemmel bir deneyim sağlayabileceğimize inanıyoruz. İnsanlar, gelecek teknolojilerini onlara getirmemiz ve güvenlik ile regülasyonlar konusunda onlara sağlayabileceklerimiz konusunda bize güveniyor. Bu yükseliş eğrisinin en başındayız”

“CBDC’ler için merkez bankalarıyla görüşüyoruz”

Etkinliğin ilerleyen bölümlerinde müşterilerin ve kurumsal şirket talepleri konusuna da eğilen Birla, Ripple’ın 2021’deki en büyük odak noktalarından birinin de merkez bankaları dijital paraları olacağını söyledi:

“Ripple’ın teknolojisinin hızlanmasında CBDC’ler büyük rol oynayacak. Biz orada olacağız. Çeşitli merkez bankalarıyla düzenli olarak toplantılarda bir araya geliyoruz. Birçoğu Ripple gibi şirketlerle iş birliği yaparak ödeme sorunlarını çözmeye çok açıklar”

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse da, şirketin XRP’yi ‘köprü para birimi’ olarak kullanarak XRP Ledger üzerinden CBDC’lerin direkt olraka değişimini destekleyen protokoller geliştirmeye odaklanacağını söylemişti.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: