Ripple, XRP nedeniyle müşteri kaybediyor

Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse, bazı müşterilerin XRP’den dolayı şirketle çalışmaktan uzak durduğunu söyledi.

Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse, bugün katıldığı CNN yayınında Ripple ve XRP‘den bahsetti.

“First Move” programına konuk olan Garlinghouse, sunucu Julia Chatterley’nin kripto para biriminin merkez bankalarının veya uluslararası şirketlerin RippleNet ödeme ağına katılmalarına engelleyip engellemediğini sorduğunda bazı potansiyel müşterilerin bu nedenle gerçekten uzak durduğunu söyledi.

Garlinghouse, “Çoğu zaman müşterilerle konuşurken ve onlarla ödeme akışlarında XRP’nin kullanıldığı ürünle ilgili görüşürken düzenleyici dinamikler hakkında sorular alıyorum. Müşterilerimiz ‘Yasal çerçeve netlik kazanana kadar bekleyeceğiz.’ diyorlar.” şeklinde konuştu.

Garlinghouse, bu haftanın başlarında yayınlanan bir podcast’te ise ismini vermediği bir şirketin CEO’sunun Talep Üzerine Likidite (ODL) ürününü tam olarak aynı nedenle kullanmayı reddettiğinden bahsetti:

“Dün, finansal hizmetler sunan bir şirketin CEO’su ile telefon görüşmesi yaptım ve bana ‘Sizinle çalışmayı çok isterim beyler, ama Ripple’ın Talep Üzerine Likidite dediği şeyi kullanamayız’ dedi.”

Garlinghouse ve diğer Ripple yöneticileri, bir süredir XRP’nin ABD’deki durumunun belirsizliğinden yakınıyor. Ripple CEO’su, ABD Adalet Bakanlığı ve FinCEN’in XRP’yi bir para birimi olarak adlandırdığı, buna karşın ABD Menkul Kıymetler Komisyonu’nun kararsız davrandığını söyledi. Diğer yandan Ripple müşterilerinin yüzde 95’i ABD’den değil ve bundan dolayı şirketin bu netliğin sağlanması konusunda aslında pek bir aciliyeti yok.

Garlinghouse, Ekim ayında Ripple’ın ABD’den ayrılmayı değerlendirdiğini ifade etmişti. Şirket, olası yeni merkez olarak Japonya, İngiltere, Singapur ve Birleşik Arap Emirlikleri’ni düşünüyor. Ripple, Kasım ayında Dubai’de bir bölgesel merkez açtı.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: