Ripple ve SEC’den mahkemeye ortak mektup

ripple-xrp

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu SEC ile Ripple arasında görülecek olan davada yeni gelişme… İki kurumdan dava hakimine gönderilen ortak mektupta kısa vadede bir anlaşma durumunun söz konusu olmadığı belirtildi.

New York Güney Bölge Mahkemesi hakimi Analisa Torres’e gönderilen ortak mektupta şu ifadeler yer aldı:

“İki tarafın avukatları konuyu görüşmüş ve şu anda bir anlaşma durumunun olmadığı kanısına varmışlardır. Ancak bu durumun tersi olup da taraflar arasında bir prensip anlaşmasına varılırsa mahkeme derhal bilgilendirilecektir”

Mektupta ayrıca görüşmenin, kurumdan şu anda ayrılmış olan eski bölüm direktörleriyle yapıldığı bilgisi de verildi:

“Davalı taraf yapılan açıklamayı kabul etmekte ancak aynı zamanda görüşmelerin de eski ABD hükumeti dönemindeki ve şu anda kurumdan ayrılmış olan SEC bölüm direktörleriyle yapıldığını önemle belirtmektedir.”

Ripple’ın umudu Biden ama…

Ocak ayı başında Ripple CEO’su Brad Garlinghouse da SEC ile yapılan anlaşma görüşmelerinin sonuçsuz kaldığını belirtmişti. Joe Biden’ın kripto paralara göreceli olarak daha olumlu bir bakış açısına sahip olduğu algısı ise Ripple’ın bu konuda az da olsa bir umuda sahip olmasını sağlıyor. Ancak hatırlanacağı üzere Biden’ın SEC başkanlığı için aday gösterdiği Gary Gensler da XRP’nin bir menkul kıymet olarak görülmesi için güçlü şartların oluştuğunu açıkça ifade etmişti.

SEC, Aralık ayı sonlarında Ripple şirketi ve yöneticilerine, kayıtsız olarak menkul kıymet sattıkları gerekçesiyle dava açmıştı. Dava SEC’nin kripto paralar konusundaki en büyük olumsuz hamlesi olarak görülüyor.

Hakim Torres de taraflardan 29 Aralık’ta anlaşma yoluna giderek davayı bu yöne çekmelerini talep etmiş ancak iki taraf da süreci hızlı şekilde sonlandırmaya karşı çıkmışlardı.

22 Şubat tarihinde ön duruşması yapılacak olan davanın, 16 Ağustos’ta ise tüm detaylarıyla ortaya çıkması bekleniyor ancak bu tarihten önce de sonuca varma ihtimali yok denecek kadar az.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: