Ripple, satın alım ve yatırım uzmanı arıyor

SEC ile davası devam eden Ripple, yatırımlarına devam etme konusunda ise ısrarlı… Şirket, kripto para ve fintech evreninde yeni alımlar ve yatırımlar yapabilme amacıyla sektörde tecrübe sahibi kişiler için bir iş ilânı yayınladı.

San Francisco merkezli şirket, kurumsal gelişim, yatırım bankacılığı ve girişim sermayesi sektörlerinde en az 5 yıl tecrübesi olan kişiler için bir iş ilânı yayınladı. Ripple’da çalışacak bu kişinin, şirketin stratejik alımları ve yatırımlarına hız kazandırması bekleniyor.

Kripto para sektörüne hakim ve tutkulu olması

İlânda aranan kişinin titrinin “Kıdemli Kurumsal Gelişim Sorumlusu” olduğu yazılırken, uzman kişinin yapacağı iş olarak da “yazılım ve fintech endüstrilerinde satın almak ve yatırım yapmak için uygun şirketler ve fırsatlar bulmak ve bu amaç için yönetim ekibiyle birlikte çalışmak” tanımlaması yapıldı. Bu kişinin, iç ve dış hisse sahipleriyle rahat iletişim kurabilmesi, yaratıcı ve titiz analizler yapabilmesi ve kripto para endüstrisi hakkında hem bilgi sahibi hem de tutkulu olması isteniyor.

Satın alma ya da yatırım yapma için şirket araması beklenen bu kişiden, bu süreçlerde de şirkete liderlik etmesi talep ediliyor.

Ripple dünyaya açılma peşinde

Ripple’ın şu anda 72 tane iş ilânı bulunuyor ancak şirketin tüm dünyada genişlemeye devam etmesi bekleniyor. İlanların sadece 5 tanesinin ise San Francisco ofisi için olması da gözlerden kaçmadı.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: